Yeşil Enerji

Google Haritalar Bir Şehirin Karbon Ayak İzini Hesaplayabilir

0

Google, Google Haritalar’dan bol miktarda veri kullanıyor. Konumunuzu izlemek, uygulamanın nasıl çalıştığını ve nasıl daha iyi hale geldiğini gösterir. Ancak, Google, bir şehrin karbon ayak izini belirlemek için topladığı trafik verilerini şehirlerin hava fotoğrafçılığı ve diğer parametrelerle birleştirebiliyor.

Çevresel Analiz Gezgini (EIE), şehirlerin toplam karbon ayak izlerini azaltmasına yardımcı olmak amacıyla 10 Eylül’de beta sürümünde başlatılan bir araçtır.

Araç, evleri işletmelerden ayırt edebilir ve ne kadar enerji kullandığını ve buna karşılık gelen emisyonları tahmin edebilir. Google, trafiğe bakarak, ulaşım alışkanlıklarından kaynaklanan emisyonları da tahmin edebilir. Google’ın Sunroof Projesi’nin verileri, konut sakinlerine ve şehir yetkililerine, çatıların güneş panelleri ile donatılması gerektiğini anlatacak.

EEA bulgularını kullanan şehirler, daha sonra insanların güneş çatılarını kurmaya teşvik etmek veya trafiği azaltmak ve kirliliği azaltmak için daha fazla ulaşım seçeneği sunmak gibi çeşitli değişiklikler yaparak toplam emisyonlarını azaltabilecektir. Tüm verilerin kendilerine toplanması için yatırım yapmak zorunda kalmadan tüm bu verilere erişebilecekler.

Google’dan Nicole Lombardo, Fast Company’e verdiği demeçte, “Bu, bugün mevcut olan binlerce veriye bakıyor. Bu, genellikle verileri toplamak veya verileri analiz etmek için harcayabilecek kaynaklara sahip değil” dedi.

“Bu araç, bunlardan bazılarının yapılmasına ve bu süreçteki karmaşıklıkların ve maliyetlerin bir kısmının azaltılmasına yardımcı oluyor. Böylece daha fazla insanın veri toplama ve veri sıkışmalarını daha az harcamanızı ve eylem planlamasında daha fazlasını yapıyorsunuz.”

Spread the love

“Ölümsüzlük Odası”

Previous article

Yeni Bir Kişilik Tipi Bulundu: “Ortalamacılık”

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up