Google, Google Haritalar ile sadece bir yere nasıl ulaşacağınızı veya seyahatinizin ne kadar süreceği bilgisini vermekle kalmıyor, aynı zamanda (Android Polis yoluyla) yolculuk için en iyi zamanı bildiren yeni bir özellik ekliyor.

Yeni özellik yalnızca Android kullanıcıları tarafından erişilebilir. Google Haritalar‘da yol tarifi kısmına girdiğinizde açılır.

Her zamanki tahmini zamanı ve mesafeyi göstermenin yanı sıra, yolculuğunuzu uygun zamanı belirterek yeni bir çubuk grafiği ve tahmini zaman ile mesafenin her ikisini de günün hangi saatinde uygun olacağını gösterecek. (mevcut trafik koşullarını belirtmek için yeşil, sarı veya kırmızı olarak vurgulanan)

Yeni özellik çok hassas değil. Örneğin, yukarıda yer alan örnekte kişiye, yarım saat önce ayrılmanın biraz daha hızlı olacağını söylüyor.

Ancak ne kadar zaman kaydedileceğini tam olarak söylemek zor. Yine de, bir sonraki yolculuğunuzu anlamaya çalıştığınız zamanlarda yararlı olabilecek gibi görünüyor.

Yeni zaman tahmini özelliği Android‘de şimdi Google Haritalar kullanıcılarına sunuluyor. Ancak iOS kullanıcılarının ne zaman görebileceği konusunda henüz bir açıklama yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Facebook ve Twitter’dan Ukrayna’daki kullanıcılara ‘hesaplarını kapatma veya kilitleme’ tavsiyesi

Sosyal medyanın iki devi, Rusya’nın operasyonunun ardından, özellikle Ukrayna’daki kullanıcılarına, ‘bilgisayar korsanlarından…

Instangram’ın Yeni Modu: Fotoğraflar Yerine Kelimeler İle Hikayenizi Paylaşın

Instagram yeni hikaye özelliğini kullanıma açtı. Piyasaya çıkan platformun yeni “modu“, kullanıcıların…

Twitter’da Siber Zorbalığa Karşı Yeni Yöntem

Suudi Arabistan Kral Saud Üniversitesi‘nden araştırmacılar; OCDD adı verilen derin öğrenmeyi kullanarak,…

Instagram’ın Yeni Profil Tasarımları

Instagram, basın sitesinde şirketin yeni kullanıcı profili düzenlerini test ettiğini duyurdu. Blog…