Kariyer değişikliğini seçebilir misin? Google sayesinde iş fırsatlarını görmek mümkün olmak üzere.

Salı günü Web devi Google, bilgisayarlar ve mobil cihazlar için yeni bir iş arama deneyimi başlattı. Ancak bu uygulama şimdilik yalnızca İngilizce olarak mevcut.

İş listelerini aramak için artık beş farklı siteyi ziyaret etmek zorunda kalmıyorsunuz; bölgenizde neler olup bittiğini görmek için artık Google‘a “işime yakın işler”, “eğitim işleri” veya benzer bir sorgu yazabilirsiniz.

Google Ürün Yöneticisi Nick Zakrasek, bir blog yazısında “Size LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder, Glassdoor ve Facebook gibi kapsamlı iş listelerini sunmak için endüstri genelindeki bir dizi kuruluşla birlikte çalışıyoruz. Bu, bu sitelerden ve diğer web sitelerindeki iş ilanları yayınlandıklarında görüleceği anlamına geliyor.” dedi.

İşleri kategoriye göre sıralayabilir (müşteri hizmetleri, yönetim, yönetici ve ofis, sağlık, eğitim, muhasebe ve finans, bilgisayar ve BT gibi), unvan (yazılım mühendisi, analist, kayıtlı hemşire, ürün yöneticisi, fizik tedavi uzmanı, bakım Işveren), gönderildikleri tarih, işin türü (tam zamanlı, yarı zamanlı, müteahhit veya staj) ve daha fazlası.

Zakrasek, Google‘ın aramayı daraltmanıza yardımcı olmak için gelecekte ek filtreler ekleyeceğini söyledi.

Google‘da oturum açtıysanız, bazı iş ilanları bile size özel yaşamınıza ilişkin gidişatı gösterecektir, dolayısıyla haritayı eşleştirmeniz gerekmez.

Birçoğu ayrıca, iş tanımı yanında işverenin değerlendirmelerini ve puanlarınıda gösterecektir. Ayrıca ilginizi çekebilecek yeni yayınlarla ilgili e-posta almak için aramanız için uyarılar da açabilirsiniz.

“İlk işinizi mi arıyorsunuz? Genç bir yetişkin olarak sivil hayatta liderlik deneyiminizi umuyorsanız ya da büyümekte olan bir aileyi desteklemek için daha dolgun bir ücret arıyorsanız tam size göre. Google‘daki bu yeni tecrübe, iş aramayı daha basit ve etkili hale getirmeye yardımcı olacak. “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Amazon, Snackable AI şirketini satın aldı

Amazon, podcast projelerini güçlendirmek için ses içeriği keşif motoru Snackable AI şirketini…

Kredi Kartı Sahtekarlık Tespitinde Yanlış Pozitiflerin Azaltılması

Model, şüpheli etkinliği daha doğru bir şekilde işaretlemek için işlem verilerinden granüler…

İsveç’te Yapay Zeka ve Robot Dönemi: İş Mülakatlarında Ayrımcılığı Önlemek İçin Robot Kullanıldı

Yapay zeka teknolojisi ve robotlar son yıllarda günlük hayatımızın bir parçası haline…

Blockchain Tabanlı Akıllı Telefon: XPhone

Blockchain teknolojisini günlük yaşam içerisindeki cihazlara entegre etmek için çalışan Pundi X…