Google‘ın Family Link uygulaması, ebeveynlerin eski Android cihazlarını Play Store‘dan indirme işlemini veya çevrimiçi ortamda bulma konusunda endişelenmeden çocuklarını el altında tutmalarını sağlıyor.

Bunun için sadece çocuklar için bir Google hesabı oluşturmak ve bugün kamuoyuna açıklanan uygulamayı indirmek yeterli olacak.

Şimdiye kadar, ebeveynler bir davet istiyordu. Google‘ın da buna cevap vermesi gerekiyordu.

Family Link, ebeveynlerin çocuklarının Play Store‘dan indirmek istedikleri uygulamaları onaylamalarını veya engellemelerini sağlıyor.

Ayrıca ekran sürelerini ve erişmekte oldukları uygulamaları izlemelerine, cihazın zaman sınırlamalarını ayarlamalarına ve çocuğun yatma zamanı veya okumak için cihazını uzaktan kilitlemelerine izin verir.

Google bu uygulama ile doğrudan Amazon‘u ve çocuk dostu Fire tabletlerini Family Link ile hedefliyor. Amazon‘un tabletleri ebeveynlerin her zaman ekran süresi sınırlarını belirlemesine izin veriyor.

Kısa bir süre önce ailelerine, çocuklarının kullandığı uygulamalarla ve hatta eriştikleri kitaplar ve web siteleri hakkında daha ayrıntılı veriler bulmalarına izin verilmeye başlandı. Ayrıca, Nisan ayında yeni bir ebeveyn odaklı gösterge paneli başlattı.

Yine de, ebeveynlerin büyük olasılıkla, tamamen yeni bir çocuk odaklı tablet satın almak zorunda kalmak yerine eski Android telefonları ve tabletlerini çocuklarına aktarmak isteyebilecekleri düşünülüyor.

Google şu anda onlara bu seçeneği internet üzerinden herhangi bir gözetim olmadan çalıştırarak çocuklarının risk altında olmaktan kurtarıyor.

Uygulama, Nougat ve daha üstü çalışan bir Android cihazı kullanan çocuklar içindir. Aynı zamanda Marshmallow çalışan bazı cihazlar da da kullanılabilir.

Ebeveynler, Kit Kat veya daha üst bir sürümünü çalıştıran bir Android cihazında veya iOS 9 veya daha üst sürüm çalıştıran bir iPhone‘da Family Link‘i çalıştırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Facebook ve Twitter’dan Ukrayna’daki kullanıcılara ‘hesaplarını kapatma veya kilitleme’ tavsiyesi

Sosyal medyanın iki devi, Rusya’nın operasyonunun ardından, özellikle Ukrayna’daki kullanıcılarına, ‘bilgisayar korsanlarından…

Instangram’ın Yeni Modu: Fotoğraflar Yerine Kelimeler İle Hikayenizi Paylaşın

Instagram yeni hikaye özelliğini kullanıma açtı. Piyasaya çıkan platformun yeni “modu“, kullanıcıların…

Twitter’da Siber Zorbalığa Karşı Yeni Yöntem

Suudi Arabistan Kral Saud Üniversitesi‘nden araştırmacılar; OCDD adı verilen derin öğrenmeyi kullanarak,…

Instagram’ın Yeni Profil Tasarımları

Instagram, basın sitesinde şirketin yeni kullanıcı profili düzenlerini test ettiğini duyurdu. Blog…