Nike’ın son yeniliği adapte edilebilen bağcıkla yapılan ilk performans ayakkabısı Nike HyperAdapt 1.0 dijital, elektrik ve mekanik alanda derin bir mühendisliğin somutlaşmış halini yansıtıyor. Ayakkabıda alışagelmiş uyum anlayışına meydan okuyarak, bağlama ve sıkılık ayarındaki kişisel duyarlılığa nihai bir çözüm sunuyor.

İşlevsel açıdan sadelik, sporcuların tipik endişelerini, dikkat dağınıklığını azaltıyor. Nike, Inc İş Geliştirme Müdürü ve projenin teknik lideri Tiffany Beers, “Ayakkabıyı giydiğinizde, topuğunuz bir sensöre değiyor ve sistem otomatik olarak ayağı sarıyor. Ardından yandaki iki düğmeyle daraltıp gevşetebiliyorsunuz. Kusursuz olana kadar ayarlayabilirsiniz” diyerek yeni tasarımlarını açıklıyor.

Tinker Hatfield’a göre bu yenilik, bir başka süregelen sporcu, ekipman çelişkisi olan çok çabuk ince ayarlar yapabilmeye de çözüm buluyor. Çok sıkı bağlayınca ortaya çıkan baskı, gevşek bağlayınca oluşan bol gelme hissi artık geçmişte kalıyor. Tasarlanan yeni teknolojiyle net, dayanıklı, kişiye özel bir bağlama ayarı artık yapılabilecek. Hatfield, “Bu önemli bir adım, çünkü yarışlar sırasında ayaklara büyük bir stres ve baskı yükleniyor” diyerek yeni teknolojik özelliğin altını çiziyor.

Nike HyperAdapt 1.0 ayarlanabilir performansın geleceğine dair atılan ilk adım. Şu an için manüel çalışıyor (sporcu kontrolünde) ama bir zamanlar olağanüstü gelen, ayakkabı ve ayak arasında otomatik bağ kurabilme projesini mümkün kılan büyük bir adım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…