Kişiye özel drone’lar bu yaz Dubai’de. Moskova’nın yakınındakiSkolkovo’da yer alan Hoversurf üretimi yapan bir şirket araç pazarında öncü olma yolunda. Hoversurf üretimi yapan şirket, ürettiği tek kişilik Hoverbike ile bisiklet sürmek artık yorucu değil.

Hoverbike’ın Scorpion-1 sürümünün güncellenen üst versiyonu Scorpion-3 bir tenis kortunda sergilendi. Kullanıcı pilot motosiklete biner gibi araca biniyor ve bir Hoverbike’tan beklendiği gibi uçuyor, her ne kadar videolarda görüşü çok iyi olsa da mükemmelleşmek için zamana ihtiyacı var.

Hoversurf bisikleti “ en zorlu spor aracı”na çeviriyor ancak satın almak isteyenlerin altı haneli bir rakam ödemesi gerekiyor. Bu yüzden yollarda karşılaşma şansınız oldukça az. Yine de gelecek için vazgeçilemez bir araç tanımlaması ile “ulaşım potansiyeli” çok yüksek.

Hoversurf, Scorpion-3’ü otomatik modda veya manuel modda kumanda ile kontrol etmek için kendi yazılımını da geliştirdi. Bu da hava taşıtının kazaları önlemek için maksimum hızını ve yüksekliğini otomatik olarak kontrol ettiği ve sınırlamak için dahili sistemlere sahip olduğu donanımı taşıdığı anlamına geliyor.

Şirketin Şef Mühendisi ve kurucu ortağı Alex Atamanov elektrikli versiyonun yaklaşık 30 dakika boyunca ve benzinli motor ile hibrid sürümünün bir saat boyunca havada kalabileceğini ve böylece gökyüzünün insan taşıyan Drone’lar ile dolacağını söyledi.

Bu arada İngiltere’den Malloy Aeronautics firması da Amerikan ordusu ile birlikte bir “Hoverbike” geliştirdi.

Hoverbike fikri Kickstarter ile hayatımıza girdi. Hoverbike, ana amaç olarak helikopterle aynı işi yapmak için tasarlandı ama fiyatı ve karmaşık olması ürünün üzerinde çalışılacağını işaret ediyor.

Hoverbike’ların Tanıtım Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mantis Karidesi’nden Esinlenen Kamera Geliştiriliyor

Mantis karidesinin görsel sisteminden esinlenen, araştırmacıların otomobillerin zorlu görüntüleme koşullarındaki tehlikeleri fark…

Mercedes-Benz W125 Rekordwagen (1938)

Raporlar, Merc’in, yan egzoz borularından patlayan vahşi gürültüyle gözlemcileri şok ettiğini…

Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın…

Jetsons’ın Simgesi Uçan Araçların, Sürdürülebilir Hareketlilikteki Rolü

1960’lardan beri izlediğimiz çizgi film The Jetsons’da George Jetson’ın, her yolculuğunun sonunda…