Huawei, daha açık bir dijital eko-sistem yaratmak üzere oluşturduğu yeni stratejileri ve dijital dönüşüm özelindeki başarı hikayelerini, en güncel ve yenilikçi teknolojik çözümleri ile birlikte, 2016 Mobil Dünya Kongresi’nde, katılımcılarla ve sektörle paylaştı.

Huawei daha bağlantılı bir dünya için yenilikçi vizyonunu, 22-25 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleştirilen 2016, Dünya Mobil Kongresi’nde paylaştı. Açıklık, işbirliği ve paylaşılan başarı, bu yıl Huawei’nin dijital eko-sistemle birlikte odaklandığı, dijital dönüşüme ve ekonomiye ivme kazandırmak için, farklı ülkeler ve sektörlerden iş ortakları ile masaya yatırdığı, temel konular olarak öne çıktı.

Huawei, geçtiğimiz yıl Mobil Dünya Kongresi’nde ana tema olarak belirlediği Daha Bağlantılı Bir Dünya İçin – ROADS (Gerçek zamanlı, Talep odaklı, Tamamen çevrimiçi, Kendin yap, Sosyal / Real-time, On-demand, All-online, DIY, and Social) konseptini, bu yıl bir adım daha ileri taşıdı. Huawei’nin dijital çağda kullanıcı beklentilerini en iyi şekilde karşılamak üzere sunduğu ROADS deneyimi, açık bir eko-sistem çerçevesinde, gerçek inovasyon ve yenilikçi işbirlikleri ile taşıyıcıların dijital dönüşümü başarıyla gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Huawei, MWC 2016’da dijital dönüşümü en iyi şekilde destekleyecek stratejilere odaklanıyor. Bunlardan biri de dönüşüme rehberlik etmesi amacıyla geliştirilen network mimarileri için, SoftCOM uçtan uca çözüm vizyonu. Bu gelecek odaklı vizyon çerçevesinde Huawei, sektörün entegrasyonu ve gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

“İletişim çağında, hızlı dijital dönüşüm, tüm sektörler için büyük önem taşıyor. Bilişim sektöründeki değişim, dijital çağda iş yaşamındaki dönüşümün de itici gücü haline geldi. Sektörün aynı zamanda en önemli entegratörlerinden biri olan Huawei, telekomünikasyon sektörü ve dikey sektörlerin altyapılarını dijitalleştirerek, endüstriye destek olmaya devam edecek diyen Huawei Taşıyıcı iş Grubu Başkanı Zou Zhilei, sözlerine şöyle devam etti; “Açık bir dijital eko-sistemin, sektörün geleceği için stratejik olarak çok önemli olduğuna inanıyoruz. Açıklık, işbirliği, paylaşılan başarı ve ROADS stratejisi ekseninde, daha bağlantılı bir dünya için, en iyi değer teklifleriyle iş ortaklarımızın ve sektörün yanında olmaya devam edeceğiz. Başarılı bir dijital dönüşüm sürecinde, taşıyıcı ve operatörlerin de tedarik zincirini en iyi şekilde yöneterek, yarının dijital ekonomisine katkı sağlayacaklarına inanıyoruz.”

Huawei yeni dönem stratejilerini MWC Konferanslarında paylaştı
Huawei Başkan Yardımcısı ve Dönüşümlü CEO’su Guo Ping’in -Mobilite ve Bağlantılı Yaşam- konulu motivasyon konuşması ile birlikte; Huawei Avrupa Araştırma Enstitüsü Başkan Yardımcısı Walter Weigel, Huawei İş ve Ağ Çözümleri Danışmanlık Grubu Başkanı Paul Scanlan ve Huawei Küresel Kablosuz Ağlar Pazarlama ve Çözümler Grubu Başkanı An Jian, Mobil Dünya Kongresi kapsamında; “5G: Müşteriler İçin Değer Yaratmak”, “Nesnelerin İnterneti ve Bağlantı” ile “Daha Uygun Maliyetli QoE Ağları İçin Yeni Paradigmalar” konulu toplantıları gerçekleştirdiler.

Dijital Dönüşüm Zirvesi
Huawei 21 Şubat’ta; “4.5G Sektör Zirvesi”, Küçük Hücre Zirvesi”, “Her Yerde Video Zirvesi”, “Dijital Operasyonlar Dönüşüm Zirvesi” ve “Global NB-Nesnelerin İnterneti Zirvesi” alt başlıkları ile bilişim sektörünün lider markaları ile birlikte, “Dijital Dönüşüm Zirvesi’ne” ev sahipliği yaptı.

Huawei SoftCOM stratejisi kapsamında, telekomünikasyonda dijital dönüşüm trendlerine dair vizyonu ile birlikte, uçtan uca dijital dönüşüm çözümlerini paylaştı. Huawei ayrıca, taşıyıcılara dijital dünyadaki rekabette konumlarını nasıl koruyacakları ve ağ mimarilerini yeniden yapılandırarak, nasıl yeni işler geliştirebilecekleri konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Yaygın üstün genişbant: Huawei yeni network yapılandırması için geliştirdiği yenilikçi çözümlerini vitrine çıkardı.

 • GigaRadio, ilham verici mobil yenilik: Kapasiteleri artırılmış ve sadeleştirilmiş yeni nesil baz istasyonları çözümleri, aynı zamanda yer tespiti için, Gbps seviyesinde deneyim.
 • Küçük hücreler, genişleyen hareket potansiyeli: Küçük hücreler dijitalleşme sürecinde oldukça hayati bir role sahip. Olası bir trafiği artırarak MBB network yeteneklerini ortaya çıkarıyor.
 • Spektrum değerlerini maksimuma çıkarma: Network verimliliğini en yüksek seviyeye çıkaran ve taşıyıcıların sektör pazarına girmesine yardımcı olacak yenilikçi çözümler.
 • 5G, Giga dünyaya bağlanmak: Gbps hızı ve 4G ağına oranla 10 kat daha fazla bağlantı hızı destekleyen kapasitesiyle, 4.5G tesis taşıyıcılarının dönüşümleri zenginleştirilmiş servisleri mümkün kılmaktadır.
 • 5G, süper bağlantılı dünya: 5G demo deneyimiyle, geleceğin network teknolojisi, taşıyıcılara Huawei’nin üstün 5G teknolojisi eşliğinde aktarıldı ve gelecekte müşterilerine sunabilecekleri fırsatlar hakkında bilgi paylaşıldı.
 • Deneyimi yeniden tanımlamak: Deneyim tabanlı ağ sistemleriyle taşıyıcıların müşterilerine yönelik sunabileceği yenilikçi çözümler ve servis kalitesini artırma yönünde gerçekleştirebilecekleri operasyonlar tanıtıldı.
 • Giga ev: Gigaband seviyesinde erişimle taşıyıcıların hızlı iletim ve verimlilik odaklı Giga Ev’ler yaratmalarına yardımcı olacak konseptler paylaşıldı.
 • Deneyime dayalı ultra GenişBant şebekesi: En iyi video deneyimi ve bulut servisi için optimize edilen ve yeniden yapılandırılan şebeke taşıyıcıları tanıtıldı.
 • Tüm bağlantıları güçlendirmek: Gerçek zamanlı ses – görüntü sunan bağlantılar için tamamıyla bağlantılı ve deneyime dayalı işletim platformları ile taşıyıcılar için yaratıcı iş fikirleri paylaşıldı.

İşletim tanımlı mimari: Huawei ağ mimarilerini yeniden yapılandırmadaki çözümlerini ve yerleştirme deneyimlerini paylaştı.

 • SDN&NFV, 2020’ye ilerleyen şebeke: Küresel taşıyıcıların ağ sistemleriyle 2020 dönüşümlerini ve SDN&NFV yerleştirmelerinde son gelişmeleri paylaşan Huawei, SDN&NFV çözümleri ve ticari yerleşim çözümlerini paylaştı.
 • Açık bulut: Huawei’nin taşıyıcıların gelişimi ve dijital ekonominin gelişimi için açık mimari-temelli bulut veri merkez çözümleri tanıtıldı.

Dijital operasyonların dönüşümü: Huawei taşıyıcılar ve sektördeki paydaşları ile yeni bir dijital eko-sistem inşa etme çabasına yönelik önemli anahtar çözümlerini paylaştı.

 • Telco OS, çevik dijital operasyonlar: Telco OS taşıyıcılara ROADS deneyimi kapsamında daha çevik dijital operasyonlar gerçekleştirme imkanı sunuyor.
 • İş odaklı bilişim entegrasyonu: Huawei’nin bilişimde entegrasyon yetenekleri taşıyıcılara, yeni servisler çerçevesinde pazarda daha fazla hız kazanma ve iş geliştirme sürecinde daha esnek hareket etme ve daha kolay ölçümleme imkanı sunuyor.
 • Müşteri odaklı operasyon modeli: Huawei, taşıyıcıların altyapı sistemlerini ve operasyonlarını yeniden yapılandırabilmeleri için, buna ek olarak, daha verimli iş modelleri geliştirmeleri için, ROADS konsepti çerçevesinde yeni açılımlar getiriyor.
 • Yeni bir ağ deneyimi: ROADS konseptine dayalı uçtan uca network planlaması, entegrasyon ve optimizasyon çözümleri için, Huawei rekabetçi, farklı ve yüksek kaliteli ağ sistemleri sunuyor.

Dijital servislere bakış: Huawei yeni iş modelleri için kapsamlı bir çözüm portföyü sundu.

 • Her yerde video: Huawei sektördeki paydaşlarına en iyi video deneyimini sunmak için, taşıyıcılara yönelik temel, ticari başarı odaklı video servisleri geliştiriyor.
 • Nesnelerin interneti odaklı dikey sektörler: Huawei, 1+2+1 nesnelerin interneti çözümleri kapsamında gelişmekte olan pazarlardaki taşıyıcılara; bağlantılı otomobiller, akıllı evler ve nesnelerin interneti tabanlı dikey sektör uygulamaları sunuyor.
 • Yeni bir referans – bulut iş modeli: Huawei, geliştirdiği bulut – ağ tabanlı bilişim çözümleriyle, alanında lider olan taşıyıcıların bulut bilişimle gelişimine katkıda bulunuyor.
 • Daha güvenli şehirler: Huawei daha güvenli şehirler için dünyanın ilk görsel yakınsama komutu ve iletim çözümünü tanıttı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…