IBMorta ölçekli kuruluşlar, bulut veya bilişsel uygulamaları ve iş yükleri için birincil depolama alanlarına sahip küresel işletmeler gibi tüm kurumsal sınıfların flaş depolama birimlerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Flash In

IBM yakın zamanda “Flash in” adlı son programının tanıtımını yaptı. Bu program, uzmanlıklarını arttırmak isteyen şirketlere yardımcı olmak için tasarlanmış bir depolama göç programıdır. Dell ve EMC müşterileri dahil olmak üzere , IBM depolama çözümlerine kolayca geçiş yapılabilmesini planlıyor.

IBM Storwize V7000F ve IBM Storwize 5030F, iş yükü ve kullanım olayları maliyet etkin fiyat noktalarında firmaların birincil depolama uygulamalarıdır. Geniş çaplı ihtiyaçları karşılamaya yönelik flaşlı dizilerdir.

IBM Flash Depolama Çözümleri

IBM Spectrum Virtualize ile oluşturulmuş olan Storwize all-flash çözümlerinin, veri merkezi ve bulut ortamlarının maliyetini ve karmaşıklığını azalttığı iddia ediliyor.

Bu iddianın aksine, IBM yönetim yazılımı, çok sayıda satıcıdan yaklaşık 400 farklı depolama dizisinde anlık görüntü ile gerçek zamanlı veri sıkıştırması gibi özelliklerle depolama verimliliğini artırıyor.

IBM Spectrum Virtualize

IBM SpectrumVirtualize aynı zamanda veri güvenliğini, güvenilirliğini ve operasyonel maliyetlerini optimize ediyor. Yazılım otomatik olarak katmanlar yardımıyla verileri bir depolama dizisinden diğerine taşıyor.

Dinlenme şifrelemesinde güvenli veriler sağlıyor ve felaket kurtarma ile iş sürekliliği verilerini uzaktan kopyalıyor.

Avantajları

Yeni IBM Storwize depolama çözümleri, Eylül ayından başlayarak IBM ve IBM İş Ortakları aracılığıyla tüm dünyada satışa sunulacak. Fiyatı ise yaklaşık 19,000$ civarında olacak.

Yeni program ile müşteriler, veri taşıma ve yükleme hizmetini ya da güncellemeleri beş gün boyunca alabilecekler.

IBM‘i, daha uzun vadeli istikrar sağlamak ve çözüm portföyünü genişletmek için stratejik bir tedarikçi olarak görmek isteyen İş Ortakları ise, bugün yaşayabilecekleri şeylere karşı oldukça avantajlı olan bir dizi kapsamlı avantaj bulacaklar.

Tüm flaşlı depolama alanının% 80’i IBM Çözüm Ortakları tarafından satılmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı Mark Wyllie “ Sektörde kanal ortakları için herhangi bir birleşme veya devralma durumları için belirsizlik yaratan bir karışıklık var.” dedi.

Wyllie “İş Ortakları’nın bu kanala kendini adamış ve flaş ve yazılım tanımlı depolama gibi önemli yatırım alanlarında öncü olduğu kanıtlanmış bir şirketle (IBM ile) güçlü bir ilişki içinde olması olumluluk için kritik önem taşıyor. Ek olarak büyümenin kapılarını açarak devam eden kalkınma, eğitim ve destek için kaynaklar sağlıyor.” dedi.

Dell veya EMC’den taşımayı seçen müşteriler aşağıdaki IBM depolama çözümlerinden birini de seçebiliyorlar: FlashSystem A9000,FlashSystem A9000R, FlashSystem V9000, FlashSystem 900, DS8888, Spectrum Ölçekli Derin Flaş 150, Storwize V7000F ve Storwize V5030F.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

MIT’in Yeni Bölüm Başkanı Türk Profesör Asu Özdağlar Oldu!

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Massachusetts Institute of Technology’nin Elektronik Mühendisliği…

Bellekte Sinirsel İşleme: Bilgi İşlemin Geleceği

 Bilgisayarın geleceği analog olabilir. Şu anda kullanımda olan dijital bilgisayarlar, e-mail okuma…

Fizikçiler, Grafen Qubitlerin Yaşam Sürelerini Kaydetti

Süper iletken kuantum bitleri (basitçe, qubitler), kuantum bilgisayarlarının temel bileşeni olan kuantum…

Süper Bilgisayarlar Sayesinde Protein Montajı ve Kopyası

Kırmızı kan hücreleri akciğerlerimizden oksijeni alır ve bizi hayatta tutmak için vücudumuzun…