İkinci Dünya Savaşı‘na ait bir su altı mezarlığına ilk kez araştırıldı. İkinci Dünya Savaşı‘nda batan bir İtalyan gemisi, yakınlarda Microsoft ortak kurucusu Paul Allen’in liderliğindeki bir ekip tarafından keşfedildi ve fotoğraflandı

Allen Vulcan’ın haberine göre IT Artigliere mart ayında, Petrel araştırma gemisi tarafından Akdeniz’de 12.000 feet su altında bulundu.

Allen Vulcan “Nesli tükenmekte olan türlerini kurtarmak, iklim değişikliğini takip etmek, yeni sınırları keşfetmek ve insan beyninin işleyişi ile sürdürülebilir topluluklar oluşturmak” için araştırma yapmak isteyen özel bir şirket.

İkinci Dünya Savaşına ait bir su altı mezarlığına ilk kez araştırıldı.

Artigliere Gemi Kalıntısı

Paul Allen’in Deniz Operasyonları Üst Düzey Yöneticisi David Reams “Artigliere, savaşta battığı gerçeği dışında, inanılmaz derecede iyi durumda. Tanımlaması kolay ve anlaşılabilir bir gemi. 3700 metre aşağıda su oldukça soğuk ve oksijeni azdı. Bu nedenle korozyon da (kabuklaşma) çok azdı.” dedi.

İtalyan Donanma yetkilileri bilgilendirildi ve enkit kimliğini teyit etmek için yer ve veriler sağlandı. IT Artigliere 12 Ekim 1940 Cape Passero Savaşı’nda hasar gördükten sonra battı. İngiliz Deniz Kuvvetleri ile olan angajmanı sırasında komutanı ve mürettebatının çoğu öldürüldü. Vulca’a göre, Petrel mürettebatı savaş mezarlıklarına saygılı protokoller uyguladı ve enkaz bozulmadan bırakıldı.

Artigliere Gemi Kalıntısı

2015 yılında, Vulcan ekipleri Japon savaş gemisi Musashi‘nin enkazı ve İngiliz Deniz Kuvvetleri’nin HMS Hood’un tarihi zilini buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Enerji, Atlantis Kristal Piramitlerinde Gömülü

Okyanus Bilimci Dr. Meyer Verlag, sonar kullanarak iki bin metre derinliğinde dev…

Kayıp Şehrin Gizemi Antik Taş Tabletler Sayesinde Çözüldü

Irak’taki kil tabletlerin keşfi, arkeologların eski bir kayıp şehrin gizemini açığa çıkarmasına…

Yeni Radar Kral Tutankamon’un Lahitindeki Gizli Odaların Yol Haritasını Çıkardı.

Kral Tutankamon’un resimli duvarlar ardındaki gizli odalarının bulunması amacıyla yapılan araştırma kapsamında…

Bilinen En Eski Hayvana Ait Fosil Bulundu

Yeni araştırmaya göre, 558 milyon yıl öncesine ait fosilleşmiş bir yaşam formu…