İletişim ve bilişim sektörlerinin üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği panel, forum, stant alanları, eğitim ve çalıştayların yanı sıra, Maker Fuarı ile de sektörün yakından takip ettiği 11. İLTEK Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 22-24 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Huawei’nin de hem sponsorluk hem de içerik özelinde katkıda bulunduğu 11’inci İLTEK Günleri, öğrencileri ve endüstriyi bu yıl da bir araya getirdi.

Akademi – sektör buluşmalarının ilgi çekici örneklerinden biri olan İLTEK Günleri, bu yıl 11’inci kez kapılarını açtı. Aynı zamanda ücretsiz ve sertifikalı bir etkinlik olma özelliğine de sahip olan organizasyon, 2006 yılından bu yana “Teknolojinin Gerisinde Kalmayın” sloganıyla önemli bir platform olarak öne çıkıyor.

Bu yıl gerçekleştirilen etkinlikte, Huawei Türkiye de etkin rol alarak, Ar-Ge ve inovasyon özelindeki vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Huawei Türkiye Ar-Ge Grup Lideri ve Araştırma Mühendisi Dr. M. Tolga Eren, İLTEK 2016’nın açılışında gerçekleştirdiği sunumda, Huawei’nin iletişim odaklı bir dünya için özellikle Türkiye’deki Ar-Ge merkezinde yapılan çalışmalardan bahsetti.

Huawei’nin ürün ve çözümleriyle dünyanın büyük bir bölümünü kapsadığının altını çizen M. Tolga Eren, özellikle bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde bugün çok büyük önem kazanan, “Huawei’nin kanal stratejisi”, Nesnelerin İnterneti” ve “Büyük Veri” gibi kategorilerde, Huawei’nin yeni nesil vizyoner yaklaşımını katılımcılarla paylaştı. Markanın Ar-Ge’ye verdiği önem ve bu alandaki yatırımlarından da söz eden M. Tolga Eren, Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi ile ilgili güncel bilgileri de aktardı.

Huawei’nin 2015 yılında Türkiye’deki 4 üniversiteden 15 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Gelecek İçin Tohumlar” projesinin, 2016 yılında da hayata geçirileceği bilgisi, katılımcı öğrencilerle paylaşıldı.

11’inci İLTEK Günleri, birçok global ve yerli markayı ağırlamanın yanı sıra, “TBD”, “TÜTED” gibi derneklerin ve akademisyenlerin katılımları ile bir kez daha teknolojinin nabzını tuttu. Katılımcılar aynı zamanda fuaye alanında yer alan Huawei standında yeni nesil akıllı telefonlarını yakından inceleme fırsatı bulurken, insan kaynakları ekibinden yetkililer, öğrencilerle kariyer gelişimleri konusunda fikir paylaşımında bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…