theverge

Instagram, basın sitesinde şirketin yeni kullanıcı profili düzenlerini test ettiğini duyurdu. Blog postu şu şekilde; “Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, ikonlar, butonlar ve sekmeler arasında gezinme şeklindeki değişiklikler dahil olmak üzere profilinizin en üstünde yeniden düzenlenmiş özellikleri görebilirsiniz.” Yine de fotoğraflarınız güvende olacak, bu yüzden rahat nefes alabilirsiniz.

Potansiyel değişikliklerin örnekleri yukarıda görülebilir. Yeniden tasarlamanın en kayda değer kısmı, takipçi sayısının artık sizin profilinizin üstünde olmaması ve çok daha küçük bir yazı tipinde olmasıdır. Bu sayede takipçi sayısının önemi azalmaktadır. Twitter, yakın zamanda iOS uygulamasına benzer bir değişiklik yaptı. Şirket, sayılara odaklanmak yerine, platformdaki “anlamlı” konuşmayı nasıl önceliklendireceğini düşünüyor. Instagram, platformda özgünlüğü düşünmekle kalmıyor, aynı zamanda şirket son zamanlarda sahte takipçilere, yorumlara ve beğenilere son vermeye başlamıştır.

“Takip Et” ve “Mesaj” butonları yan yana ve bir kullanıcının “Takip Et” sekmesine dokunduğunuzda, karşılıklı takipçilerinizi görebileceksiniz. İşletme hesapları için “Yol Tarifi”, “Arama” ve “Siparişi Başlat” gibi butonlara ek olarak bir “Alışveriş Merkezi” sekmesi vardır.

Instagram, bu değişikliklerin üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca farklı kombinasyonları aşamalar halinde test edeceğini ve aynı zamanda geri bildirimleri temel alan profillerle denemeye devam edeceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Facebook ve Twitter’dan Ukrayna’daki kullanıcılara ‘hesaplarını kapatma veya kilitleme’ tavsiyesi

Sosyal medyanın iki devi, Rusya’nın operasyonunun ardından, özellikle Ukrayna’daki kullanıcılarına, ‘bilgisayar korsanlarından…

Instangram’ın Yeni Modu: Fotoğraflar Yerine Kelimeler İle Hikayenizi Paylaşın

Instagram yeni hikaye özelliğini kullanıma açtı. Piyasaya çıkan platformun yeni “modu“, kullanıcıların…

Twitter’da Siber Zorbalığa Karşı Yeni Yöntem

Suudi Arabistan Kral Saud Üniversitesi‘nden araştırmacılar; OCDD adı verilen derin öğrenmeyi kullanarak,…

Twitter Sosyal Medya Platformundan Uzaklaşıyor…

Twitter için son birkaç yıldır işler iyi gitmiyor. Kullanıcı sayısı 350 milyon…