Jaguar, Formula E‘nin yarıştığı İngiliz otomobil üreticisinin önümüzdeki I-Pace SUV arabaların tamamen elektrikli bir yarış dizisi olan” I-Pace eTrophy ” serisini duyurdu.

Yeni seri, Formül E‘nin beşinci sezonunda yayılmış, Hong Kong, Paris, Roma, New York ve Brezilya’daki Sao Paolo durakları dahil olmak üzere 2018 yılının sonlarında başlayan 10 yarıştan oluşacak.

Dizide kullanılan I-Pace SUV arabaları, Jaguar Land Rover‘ın özel araç operasyonları birimi tarafından, muhtemelen Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) standartlarına göre yarışa hazır hale getirilmek üzere değiştirilecek.

Formula E; “ilgili uluslararası yarış lisansının tutulması” nı alan herkes sürücü olmak için başvuruda bulunabilir. Her yarışta farklı bir “VIP sürücüsü” olacak. Ancak Jaguar bunun anlamı hakkında daha fazla ayrıntı sunmadı.

Jaguar Formula E‘ye üçüncü sezonun başlangıcından önce geçen sene katıldı. Audi, BMW ve Renault‘un yanında şu anda sporu yapan en büyük otomotiv markalarından biridir. Bir araç tipinden bir destek serisi hazırlamak yarışların birbirine yakın, rekabetçi ve eğlenceli olmasını sağlar.

Bu, potansiyel taraflar için iyi ve oldukça dikkat çekici. I-Pace‘in (90kWh pil, neredeyse 400 beygir gücü) performans özellikleri, geçen yılki Hong Kong Formula E yarışından önce biten e-Golf meydan okumasına kıyasla daha iyi bir gösteri yapmak isteyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mantis Karidesi’nden Esinlenen Kamera Geliştiriliyor

Mantis karidesinin görsel sisteminden esinlenen, araştırmacıların otomobillerin zorlu görüntüleme koşullarındaki tehlikeleri fark…

Mercedes-Benz W125 Rekordwagen (1938)

Raporlar, Merc’in, yan egzoz borularından patlayan vahşi gürültüyle gözlemcileri şok ettiğini…

Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın…

Jetsons’ın Simgesi Uçan Araçların, Sürdürülebilir Hareketlilikteki Rolü

1960’lardan beri izlediğimiz çizgi film The Jetsons’da George Jetson’ın, her yolculuğunun sonunda…