E-GÜVEN, mobil cihazlar üzerinde belge imzalamaya olanak sağlayan JetOnay mobil uygulamasını kullanıcılarla tanıştırdı. IOS ve Android uyumlu uygulama sayesinde kullanıcılar imza gerektiren işlemlerde artık zaman ve mekan sınırlaması yaşamıyor.

Kullanıcılar cep telefonları ya da tabletlerindeki JetOnay uygulaması ile e-postalarının ekinde bulunan ya da telefonlarına daha önceden kaydettikleri belgeleri açabiliyor, mobil imzalarıyla imzalayabiliyor ve imzaladıkları belgeleri diledikleri kişilere yine uygulama üzerinden e-posta ile gönderebiliyorlar.

Mobil cihaz üzerinden imza atma ve paylaşma kolaylığı
Ürünle ilgili bilgi veren E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün: “Türkiye’nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı olarak e-imza ve mobil imzanın kullanılabileceği platformları geliştirmek önceliklerimiz arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu platformlarla bireylerin hem iş hem de özel hayatlarındaki imza prosedürlerinin yarattığı zaman kaybını azaltmayı, böylelikle hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bireylerin bu platformlardan faydalanmaları maliyetleri düşürürken süreçlerin de güvenilir bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.”

Mobil aplikasyon kategorisinde geliştirdiğimiz son platformlarımızdan biri olan JetOnay, mobil cihazlar üzerinden dokümanlara imza atma, gelen imzalı dokümanı doğrulama ve bunu paylaşma imkanı veriyor. Zamanla yarışarak geçirdiğimiz günlük hayatımızda en çok işi, en kısa zamanda, en verimli şekilde tamamlamaya çalışıyoruz. Bu koşturma içerisinde örneğin ofis dışında bir toplantıdayken imza atamadığımız bir ödeme talimatı yüzünden üretim süreci aksayabiliyor, ya da saha ekipleri ofiste imza gerektiren işlemleri için verimli bir satış görüşmesine ayıracakları zamanı trafikte ofise gelmek için harcamak zorunda kalıyor. Tüm bunlara çare olarak JetOnay bireylere dilediği zaman dilediği yerden imza atma imkanı veriyor.

JetOnay yoğun çalışma düzeninde iş verimliğini artırıyor
JetOnay uygulaması özellikle KOBİ ölçeğinde ve imza yetkilendirmesine az sayıda çalışanın sahip olduğu yapılarda iş verimliliğini hızlandırıyor. Büyük ölçekli birden fazla lokasyonda çalışanları bulunan ve bu çalışanları onay süreçlerine dahil olan işletmeler tarafından da kullanıldığında JetOnay, iş akışlarının sorunsuz ve çok daha hızlı ilerlemesini sağlıyor.

JetOnay’ın geliştirilme aşamasında müşteri geri dönüşlerinden oldukça faydalandıklarını sözlerine ekleyen Tüzün şöyle devam etti: “Örneğin birçok firma satış ya da satın alma süreçlerindeki prosedürler nedeniyle imza gerektiren işler için, yetki sahibi bir çalışanını farklı lokasyonlara göndermek zorunda kalıyor. Bu durumun yol açtığı zaman ve maliyet kaybının yanı sıra kişinin seyahat sürecinde merkez ofisten uzak kalmasının neden olduğu sıkıntılar yaşanabiliyor. JetOnay ile imza süreçleri çok hızlı ve kolay şekilde merkezden gerçekleştirilebiliyor, yetkili kişi de yolda geçireceği zamanı ofisteki işlerine ayırarak verimliliğini en üst seviyeye çıkartabiliyor.”

JetOnay ile kullanıcılar farklı formattaki dokümanları mobil imza ile imzalayabiliyor. Buna ek olarak kendilerine gelen dokümanların imzalarını doğrulayabiliyor ve imzalı uygulama içinde arşivleyebiliyor.

İşleri gereği mobil çalışmak zorunda olan tüm bireylerin istedikleri her an, her yerde imza süreçlerine güvenilir şekilde dahil olmasını sağlayan JetOnay uygulaması IOS ve Android Store’lardan satın alınabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Yeni Tıbbi Dereceli Akıllı Saat, Epilepsi İle Yaşamaya Yardımcı Oluyor

Embrace smartwatch onaylanmış bir tıbbi cihazdır. Giyilebilir akıllı sistemler içinde yer alan…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…