Araştırmacılar; Benzinsiz EmDrive Motoru’nun insanları Mars’a sadece 10 hafta içinde götürebileceğini öngörüyor. Devrim niteliğindeki motor, kapalı bir kabın içinde Güneşin sağladığı mikrodalgaları sarsarak uzay seyri sırasında, bir uzay aracını itebilir.

Motor; yakıta ihtiyaç duymadan bunu yaparak, Newton’un Üçüncü Yasası’nı ihlal ediyor: Yasada her hareket için eşit ve karşıt bir reaksiyon var.

Yakıtsız motor, NASA tarafından yıllarca araştırılmış ve kuramsallaştırılmış. Ancak raporlar şimdiye kadar, Amerikan Uzay Ajansı’nın tam işlevli bir prototip oluşturmada başarısız olduğunu göstermiştir.

Eğer motora meydan okuyan fizik kuralları işe yaramazsa, insanlığın günümüz sisteminde, bu teknolojiyle gezegenlere ve aylara erişmesine yardımcı olabilir.

 

Ancient History Chinese scientists claim to have created NASA’s ‘impossible engine ile ilgili görsel sonucu

Bu devrim niteliğindeki motor, bildiğimiz her şeyi fizik yasalarına karşı savunuyor: İtme sağlayan, ancak yakıt ihtiyacı duymayan bir motor…

Cihazlar; uzayda bir kapalı konteynırın içinde olmak yerine; şimdilik Güneş tarafından sağlanan mikrodalgaları fırlatarak bir uzay aracını itebilir.

 

 

Yeni yayınlanan videoda; Çinli araştırmacıların önümüzdeki yıllarda uzay araştırmalarında devrim yaratacak bir motor olan NASA’nın ‘imkansız’ yakıtsız motorunun işlevsel bir prototipini oluşturmayı başarabildiklerini gösteriyor.

Videoda motor üzerinde çalışan bilim insanları, cihazın teknik özellikleri hakkında bilgi vermekten kaçınmışlardır.

 

Ancient History Chinese scientists claim to have created NASA’s ‘impossible engine ile ilgili görsel sonucu

IBTimes UK bildirisine göre, CAST’daki Çinli bilim adamları tarafından inşa edilen ve Hükümet tarafından finanse edilen cihaz; 2010’dan beri geliştirildi ve düşük Dünya yörüngesinde test edildi.

Dr. Chen Yue : “Nasa‘nın yayınladığı test sonuçlarının teknolojiyi tekrar teyit ettiği söylenebilir. Birden fazla prototip ilkesinin birkaç özelliğini başarılı bir şekilde geliştirdik.
Ulusal düzeyde, mikro itme ölçüm testini tamamlamak için deneysel bir doğrulama platformunun kurulması ve aynı zamanda birkaç yıllık tekrarlanan denemeler ve ilgili girişim faktörlerine ilişkin soruşturmalar, bu itme kuvvetinin var olduğunu onayladı.”

IBTimes tarafından hazırlanan raporlara göre, Cast’in İletişim Uydu Bölüm Baş Tasarımcısı Li Feng, ekibin şu ana kadar sadece birkaç milinewton’luk bir güç üretebilen bir prototip inşa ettiğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Alman fizikçi: Atılan her mesaj Dünya’nın kütlesini değiştiriyor

Vopson’ın teorisine göre maddenin 5. hali bilgi Birleşik Krallık’taki Portsmouth Üniversitesi’nde görev…

Kuantum Araştırmacıları Bir Hata Düzeltici “Kedi” Yaratıyor

Yale fizikçileri, bir hata düzeltici ”kedi” geliştirdiler. Hata düzeltici bu “kedi”; Schrödinger’in…

Fizikçiler bor nitrürde ferroelektrik mühendisliği yapıyor

 Ultra ince bir grafen çeşidindeki yeni özellik, çok daha yoğun bilgisayar belleğine…

Kuantum Dünyasında Işınlanma Mümkün mü?

“Beam me up”, (Işınla beni) Star Trek serisinin en ünlü repliklerinden biridir. …