Ghost Games ve EA Games Need For Speed’in Xbox One, PlayStation 4, ve PC’de 10 Kasım’da satışa sunulacağını duyurdu. Fortune Vadisi olarak adlandırılan çölde, bir kumarhane kasabasında ve çevresinde oyuncular kenti yöneten yerel bir ceza karteline karşı üç ayrı karakter halinde bir araya gelerek hem yarışacak hem de soygunu organize edecek.

Ghost, karmaya sürüş yolunu ekleyerek serinin şimdiye kadar ki en derin özelleştirmesini vaat ediyor.Need For Speed Payback hakkında daha fazla bilgi edinmek için yaratıcı yönetmen William Ho ile konuştu.

On yıldan fazla bir süredir Need for Speed, yıllık yenilemeler yapıyordu. Şimdi ise bunu bir adım öteye taşıdı. Yenilemeler arasındaki zaman oyuncuların bakış açısını değişti mi?

Need For Speed Payback

Yönetmen Ho, “Daha fazla zaman iki manaya gelir: Birincisi oyun takipçileri ile konuşmak için zaman ayırırız. Onların ihtiyaçlarını anlamak ve buna uygun olarak oyun tasarımını için zamanı ayarlarız. İkincisi ise zamanı genişleterek daha karmaşık deneyimlerle mümkün olan döngüyü uzatırız.” dedi.

Oyun Tasarımı

Need For Speed Payback tasarımı oldukça ilginç. Oyun yapımcıları Need For Speed Payback sürümünün önceki sürümlere göre daha çeşitli olduğunu söylüyor.

HoNeed For Speed Paybackkeskin bir şekilde tecrübeli oyunculara hitap ediyor. Sadece otomatik araba kültürünü göz önüne alarak, derin bir kişiselleştirme yapılmış ve tasarlanan harika sanal dünyada erişilebilir bir yarış oyunu.” dedi.

Need For Speed Payback

William Ho “Oyun daha fazla görsel çeşitlilik, araştırma ve keşiflerle dolu.Ayrıca kısa zamanda otomobil oluşturabilmek ve sürmek için daha fazla motivasyona sahip. Çeşitliliğe bakarak, oyunu büyük bir film objektifiyle izledik. Yarıştan aksiyon sürüşüne odaklanan bu değişim, Need for Speed Payback oyunundaki en büyük farklılıktır.” dedi.

Ho “Sürüşleri özelleştiren şey oyuncuların bize yaptıkları olumlu geri dönüşleri. Araba başına tutarsız sayıda görsel parça o kadar da iyi değildi. Onlar bize en ufak detaylar hakkında birçok öneri verdi. Biz de oyuncuların geri dönüşlerini ciddiye aldık. Sonuçta harika bir özelleştirme deneyimi meydana geldi. Muhteşem Wrap Editörü, daha fazla parçayı karıştırıp eşleştirerek bize dudak uçuklatacak sayıda milyonlarca nasihat verdi.” dedi.

William Ho “Hızlı sürüş için daha geniş bir palet kullandık. Bu nedenle farklı yetenek ve bakış açısına sahip üç karakter sunuyoruz. karakterlerin hepsi de aynı şeyi hedefliyor: House’u indirmek.” dedi.

Yeni Karakterler

Ho “Tyler sokak yarışçısı olarak yükseliyor, Mac karakteri ise gonzo showman ve Jess ise mükemmel wheelman. Oyuncular her karakterin kişisel görevlerini oynayacak. Ayrıca zaman zaman bazı sert rekabetlere karşı takım olarak bir araya gelecekler.” dedi.

Need For Speed 2015 oyunundaki multiplayer özelliğini Payback sürümünde de yer alacak.

Need For Speed Payback

William Ho “ Multiplayer özelliğini daha sonra ayrıntılarıyla paylaşacağız. Ama şimdi autolog’un yarışlarda, görevlerde ve aktivitelerde yenmeniz için en uygun zamanı söyleyeceğim. Çevrim içi multiplayer hızını 2.0’a yükseltiyoruz.” dedi.

Oyunda bir soygun görevi de yer alıyor. Fast and the Furious filmindeki ilgi çekici mekanlar Need For Speed oyununda da yer alacak.

Ho “ Need for Speed Payback oyuncularımızın sevdiği sert bir yarış pistinde kuruldu. Ancak çok etkili film serisi de içine alan daha geniş bir sürüş fantezi paletine sahip.”dedi.

William Ho “ Heyecan verici tanımımızda otoyol soygun görevini izlediniz. Tanıtım yoğun bir otoyolda barikat kuran 18 tekerlekli aracı kaçırmak için birlikte çalışan üç karakterimizi içeriyor. Bu, aksiyon sürüşü ile ne kastettiğimizin bir örneği.” dedi.

Ho “ Oyunun ile ilgili çok heyecanlıyım. Geriye bakınca, hedefimiz olan yarışın ötesine geçmek ve hareket sürüş yapmak ile ilgili gerçekten tatmin olduğumu düşünüyorum. Bu Need For Speed oyun ekibinin tamamına saygı duymayı gerektiriyor. Ayrıca ekibimizi sadece yarışmak değil dışarıdaki imkanları keşfetmek konusunda da özgür bırakıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Atari Ustası: Yeni AI Video Oyunu Mücadelesinde Google Deepmind’i Çökertiyor

Yeni bir algoritma türü, en son teknolojiye sahip AI’den 10 kat daha…

Zihin Kontrol Oyunlarının Sinirbilimi

2016 sonlarında Boston merkezli yeni başlayan Neurable, sinirbilimci Ramses Alcaide’nin ve Michigan…

Çok Oyunculu Oyun Oynamayı, Eğitsel Bir Deneyime Dönüştürmek

Yeni bir video oyun sistemi; işbirliğini ve problem çözmeyi geliştirirken, birden fazla…

Video Oyunları, Tarihsel Araştırma İçin Ciddi Araçlar Olabilir

Bilgisayar modelleme tekniklerinin olağanüstü sonuçlarından biri; gerçek dünyadaki çeşitli fenomenleri fevkalade ayrıntılı…