Otomotiv

Nissan Otomobilleri, Teknolojik Güneş Işıkları Altında Test Ediyor

0

Zorlu Test Ortamı

Nissan, Xenon Weather-Ometer’i (XWO) Michigan, Farmington Hills’deki teknik merkezinde kullanıyor. Merkez bulutlu günler veya geceler için günün 24 saati kesintisiz parlayan kontrol edilebilir bir ortamda güneş ile aynı dalga boylarında ışık yaymak için tasarlanmış 4.000 watt xenon bir ampulden oluşur. Bu, XWO’nun bir test için gereken süreyi yarıya indirdiği anlamına gelir; Nissan, boyayı bir yıl boyunca gerçek güneş ışığı altında test etmek isterse; örneğin, XWO bu testi sadece altı ayda tamamlayabilirdi.

Mühendisler yeni boyalar, plastikler veya yeni bir arabaya yönelik diğer elementlerin testini hızlandırmak için XWO’ya bir kerede 100 malzeme numunesi koyabilirler. Örnekler, bir gün boyunca güneşin bir arabanın üzerinde nasıl hareket ettiğini simüle etmek için ampulün etrafında döner. Nissan mühendisleri hala gerçek güneş ışığı altında yeni renkler ve malzemeler deniyorlar, ancak XWO süreci hızlandırmaya izin veriyor.

Nissan Gövdesi ve Şasi Test Teknisyeni Doug Prytula: “Zorlu gerçek dünya testlerine ek olarak, bu araç zorlu ortamlar yaratmamızı sağlıyor.”

Spread the love

Katalitik Uçan Halılar

Previous article

Bilgisayar Destekli Tasarımın Özelleştirilmesi

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up