VR/AR

Oculus ve CHLA İle VR Tıp Eğitimi

0

Gelişmiş VR simülasyonu Oculus ve CHLA’nın deneyimsel eğitime doğru ilerlemeye devam ederken yeni tıp kurumlarında da yaygınlaşıyor.

Geçtiğimiz yıl, Children’s Hospital Los Angeles’ta (CHLA) tıp öğrencileri ve personeli çeşitli yüksek riskli pediatrik acil durumları simüle etmek için VR teknolojisini kullandı. Bu sürükleyici eğitim programları, kullanıcıların aşırı baskı altında hayat kurtarıcı kararlar vermelerini sağlayan yüksek stresli ortamlar yaratır.

Sonuçlar o kadar başarılı oldu ki, Oculus & CHLA, ABD genelinde on bir yeni tıbbi tesis ve sağlık hizmeti sağlayıcıları arasında devrimci programı başlatmaya karar verdi.

Kaiser Permanente’den Kathryn Schaivone (MHA, CHSE), “Şu anda, ekiplerimizi hasta bakımından uzak tutamayacağımızdan, sadece çocuklara yönelik resüsitasyon eğitimi gibi kritik olayları sadece yılda iki ila dört kez uygulayabiliyoruz” diyor. “VR alanı, kişisel yöntemlerle gerçekleşmeyen bir şekilde seviyelere çekiyor ve simülasyona daha sık katılım için esneklik sağlıyor.”

Bu sonbaharda daha sonra ortaya çıkan Oculus’un VR tıbbi eğitim programı yakında birçok yeni tıbbi tesise doğru ilerleyecek. Bunlar; John Hopkins Üniversitesi Sağlık Sistemi; Kaiser Permanente Sağlık Ağı, Güney Kaliforniya; Viyana Tıp Üniversitesi; New York Üniversitesi / Langone Tıp Merkezi; Stanford Üniversitesi / Lucile Packard Çocuk Hastanesi; Bern Üniversitesi; Washington Üniversitesi ve Yale New Haven Sağlık.

Kolay VR Eğitimi

Oculus Kamu Politikası Başkanı James Hairston: “VR’ı içeren araştırmaların çoğu hala çok erken aşamalardadır. Dolayısıyla CHLA ile yaptığımız çalışmalardan ve sağlık çalışanları arasında artan ilgiden dolayı bu kadar olumlu sonuçları görmek inanılmaz derecede heyecan verici…

Oculus Go’nun kullanım kolaylığı ve taşınabilirliği sayesinde, bu son teknoloji pilot programın gelecekteki bulgularını ölçmeye ve değerlendirmeye başlamasına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Daha büyük PC tabanlı VR kurulumları için uygun bir ortama sahip olmayan birçok kurumdan dolayı Oculus, Oculus Go’daki bağımsız VR kulaklıklarını maksimum rahatlık için yukarıdaki yerlere bağışlayacak.

Araştırmacı Dr. Josh Sherman: “Pek çok ayakta tedavi ofisi ve bakım merkezinin sınırlandırılması, simülasyon odaları ve simülasyon merkezleri için yeterli alan değil. VR modüllerimiz için Oculus Go’nun kullanılması, ekstra alanlara ihtiyaç duymadan yerinde eğitim alabilecek.”

Yeni tıbbi tesislere genişleyen programlara ek olarak, CHLA, tüm öğrencilere, hem mevcut öğrenciler için VR eğitimini şart koşacaktır.

VR simülasyonu Unity kullanılarak oluşturuldu. BioflightVR tarafından sağlanan ilave VFX ile AiSolve tarafından programlandı.

CHLA baş araştırmacısı Dr. Todd Chang: “Şimdi konsept kanıtımız var. Bizim alanımızda ve acil tıp, kritik bakım, obstetrik gibi daha geniş alanlarda düşük frekanslı, yüksek oranlı olarak kabul edilen diğer senaryolar ve klasik tıbbi senaryoları düşünüyoruz.”

Spread the love

Sıvı Damlacıklar İle Akustoforetik Baskı

Previous article

Diyabeti Erken Teşhiste Yeni Test

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up