Microsoft‘un HoloLens kulaklığı son bir yıldır ticari pazarlara doğru yöneliyor. NASA, Volvo, Lowe, Audi ve Volkswagen, çeşitli nedenlerle HoloLens‘i test ediyor. Ford, ilk pilot aşamadan sonra Microsoft‘un kulaklık setlerinin kullanımını genişletiyor.

Ford, tasarımcıların arabalar, kamyonlar ve SUV‘lardaki değişiklikleri hızla modelleyebilmeleri için HoloLens kullanıyor. Bu, tasarımcılara, geleneksel kil modeli yaklaşımı yerine araç tasarımında mevcut olan fiziksel bir aracın üzerindeki değişiklikleri görmelerini sağlıyor.

Ford halen kil modelleri kullanıyor. Ancak HoloLens, kil ile her bir tasarım prototipi oluşturmak zorunda kalmadan ilave 3D modelleri arttırmak için de kullanılabiliyor.

İşletmelerin Microsoft‘un HoloLens kullanmaları gördüğümüz en ilginç yollardan biri ve müşterilerin asla göremeyecekleri bir şey. Birçok şirket HoloLens‘i eğitim amaçlı kullanıyor, sanal gerçeklik (VR)ın işletmeler tarafından aynı şekilde kullanılması benzeri.

Dell, Acer, HP, Lenovo ve Asus’un, yeni kulaklıkları’nın başlangıç fiyatları 299 dolar ile başlıyor. Karışık Gerçeklik kulaklık setleri, Microsoft’un Karma Gerçeklik desteğiyle Windows 10 yeni Güncelleştirmelerini başlattığı gün 17 Ekim’den itibaren satışa sunulacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mantis Karidesi’nden Esinlenen Kamera Geliştiriliyor

Mantis karidesinin görsel sisteminden esinlenen, araştırmacıların otomobillerin zorlu görüntüleme koşullarındaki tehlikeleri fark…

Mercedes-Benz W125 Rekordwagen (1938)

Raporlar, Merc’in, yan egzoz borularından patlayan vahşi gürültüyle gözlemcileri şok ettiğini…

Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın…

Jetsons’ın Simgesi Uçan Araçların, Sürdürülebilir Hareketlilikteki Rolü

1960’lardan beri izlediğimiz çizgi film The Jetsons’da George Jetson’ın, her yolculuğunun sonunda…