Wargaming oyun geliştirme süreçlerini yeni bir yaklaşımla sürdüreceğini açıkladı.

Daha efektif bir oyun geliştirme modeline sahip olma yolunda adılan atımlar doğrultusunda şirket, bundan böyle oyunlarını “merkezi olmayan geliştirme” modeliyle ortaya çıkaracaklarını açıkladı. Bu yaklaşım doğrultusunda şirketin bir stüdyosu tek bir oyun üzerine yoğunlaşmayacak (örnek vermek gerekirse, World of Warships Wargaming’in St. Petersburg stüdyolarında geliştirilirken, Chicago-Baltimore stüdyoları World of Tanks PS4 sürümü üzerinde çalışıyor). Bunun yerine bir oyunu geliştirirken farklı ofislerde küçük ekipler oluşturma modeli benimsenecek.

Wargaming Oyun Geliştirme Müdürü Matias Myllyrinne konuyla ilgili yorumlarını, “Işık hızıyla gelişen oyun sektörüne ayak uydurabilmek için esnek olmanız gerekiyor. Tek bir stüdyodan da hit oyunlar çıkıyor elbette ama biz merkezi tek bir stüdyo olmayan geliştirme modelinin daha efektif olacağını düşünüyoruz. Böylece elinizdeki ürün üzerinde çalışırken farkli stüdyolarda istihdam edilmekte olan inanılmaz yetenekli ve oyuna katkısı olabilecek profesyonelleri es geçmemiş oluyorsunuz,” şeklinde aktardı.

Matias Myllyrinne altı yıl boyunca Alan Wake ve Max Payne serileriyle tanınmış Remedy Entertainment’ın CEO’luğunu yaptıktan sonra 2015 yılında Wargaming ailesine katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…