Genel

Oyununu Yaz, Kodu Cup’a Katıl

0

Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile hayata geçirilen ve çocukların Kodu programıyla yazdığı oyunlarla katılacağı “Kodu Cup Türkiye 2016” yarışmasına başvurular başladı. ‘Çevre ve Ben’ konulu yarışmaya 8-14 yaş aralığında çocuklar ekiplerini oluşturarak başvurabilecek.

Türkiye’nin küresel bilişim pazarındaki payını daha yukarılara çekerek dijital dönüşümü yakalaması ve bir bilişim merkezine dönüşmesi amacıyla yola çıkan Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen Kodu Cup Türkiye 2016 yarışmasına başvurular başladı. 8-14 yaş aralığındaki çocuklardan oluşan ekipler yarışmaya, rahatlıkla ulaşabilecekleri Kodu programı ile yazdıkları ‘Çevre ve Ben’ temalı oyunlarla katılabiliyor.

Yarışmaya nasıl başvurabilirsiniz?
Yarışmaya katılan çocuklar oyunlarını, Microsoft tarafından geliştirilen ve çocuklara “programlamayı” öğretmeyi amaçlayan ücretsiz oyun geliştirme aracı Kodu programı ile tasarlayacak. Yarışmaya Türkiye’de bir okulda okuyan ve başvuru tarihinde 8-14 yaş aralığında olan çocuklar, oluşturdukları 3 kişilik ekiplerle katılıyor. Kodu Cup 2016 için yapılacak kayıtlar, öğrencilerin okullarındaki bir öğretmen tarafından yapılıyor.

Son katılım tarihi 13 Mayıs
Başvurular arasından yapılan değerlendirme ile 8-11 yaş aralığından 5 ve 11-14 yaş aralığından 5 olmak üzere toplam 10 ekip final günü yapılacak sunumlara katılmaya hak kazanacak. Çocuklar, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecek. Finalde yarışmacılar hazırladıkları oyunları jüriye anlatacaklar. Jüri “Başvuru Formu”, “Oynama Deneyimi”, “Oynama Karışıklığı” ve “Ortam Tasarımı” kriterleri doğrultusunda yapacağı değerlendirme ile önce her iki yaş grubundan da ilk 3’e giren ekipleri sonra da 1’incileri belirleyecek. İlk 3’e girenler çeşitli ödüllere sahip olurken, 1’inci olan ekipler de Kodu Cup’ı kucaklayacak.

Spread the love

Bulutla Çağrı Merkezi Derdini Unutun

Previous article

4,5G Karasal Hatların Alternatifi Olacak

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up