Üç ekranlı dizüstü: Razer Project Valerie!

 

Razer tarafından tanıtılan dünyanın ilk otomatikleştirilmiş, üç ekranlı dizüstü bilgisayarı Project Valerie, gücünün yanı sıra mobilitesi ile de göz dolduracak. İşte devrim niteliğindeki Razer dizüstü bilgisayarının özellikleri.

Üç adet 4K ekrana sahip olan Razer Project Valerie, bu sayede hem iş hem de oyun için toplamda 12K çözünürlükte adeta görsel şölen sunan, bir masaüstü kurulumu sunuyor. Tamamen entegre ve otomatikleştirilmiş olan ekranları hem stil hem de performans sunan dizüstü, bu ekranlar için özel bir konuşlanma sistemine sahip. Yüksek dayanıklılıktaki alüminyum menteşelere sahip üründe, yan ekranlar hızlı bir şekilde açılıp kilitleniyor ve hizalanıyor.

 

 

Yüksek çözünürlükteki 17.3 inç 4K ekranların görsel gücünü ise, NVIDIA Surround View için destek sunan NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU’lar sağlıyor. Toplamdaysa 11520 x 2160 çözünürlükte oldukça geniş açılı bir deneyim sunuluyor. İş yaparken üç ekranı bağımsız olarak çeşitli uygulamalar için ayrı ayrı kullanabileceğiniz gibi, oyun oynarken, devasa bir savaş alanını tamamen gözetmeniz de mümkün.

 

Project Valerie ile ilgili görsel sonucu

 

Ana ekranı ve iki yan ekranı bulunan Project Valerie dizüstü bilgisayarın diğer 17 inç oyun dizüstülerine kıyasla oldukça portatif bir form faktörüne sahip olduğunun da altı çizilmekte. Kompakt kasasını rahatlıkla dizüstü bilgisayar çantasına yerleştirebileceğiniz belirten Razer, bu sayede üçlü ekran deneyimini her yerde yaşayabilmenizi sağlamış. Yaklaşık 3.8 cm kalınlığında ve 5.4 kg ağırlığında olan dizüstü bilgisayarın donanım vb. detayları henüz belirsiz.

Razer Project Valerie’nin fiyat ve çıkış tarihi konusunda henüz herhangi bir bilgi verilmiyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

OmniVision: Dünyanın En Küçük Görüntü Sensörü

Dijital görüntüleme çözümlerinin geliştiricisi OmniVision; OV6948 görüntü sensörünün geliştirilmesiyle “dünyanın en küçük…

MOANA: Görsel Algıları, Görüş Alanından Körlüğe Aktarmak

Rice Üniversitesi liderliğindeki bir nöro-mühendis ekibi; insan beynini ve makinelerini ameliyat gerekmeden…

Yeni Su Simülasyonu, Büyük Alanlarda En Küçük Detayları Yakalar

Tasarımcılar su dalgalarını simüle etmek için bir yöntem seçtiğinde, hızlı hesaplamayı veya…

Tüm Sesi Engelleyen ‘Akustik Metamateryal’

Boston Üniversitesi’nden bilim insanları, bütün sesleri bloklayan bir materyal üretti. Gürültü ve…