Saç ekiminin teknolojik anlamda ulaştığı en son nokta olan robotik saç cerrahisi; ABD, İngiltere ve Japonya’dan sonra Türkiye’de Esteworld’de uygulanmaya başladı. Bilgisayar teknolojisinin tıbba kazandırdığı en gelişmiş cihazlardan biri olan saç ekim robotu, tıpta kullanılan en saygın robot olarak tanımlanıyor.

Robotik saç cerrahisi, çok hassas düzeyde üç boyutlu kafa derisi yüzeyini fotoğraflıyor, foliküler birimler için koordinatları, saçların çıkış açısını haritalıyor. Ayrıca, saç köklerinin yoğunluk ve dağılımını belirliyor. Her bir foliküler birimi saniyede 50 kez güncelleyerek iki saç kökü arası uzaklığı otomatik olarak güncelleniyor. Robot, özel büyüteci sayesinde foliküler birimde 10.000 kat büyüme sağlayarak hata payını ortadan kaldırıyor. Bütün bunların sonucunda hatasız bir saç nakli ortaya çıkıyor. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu plastik cerrahi uzmanlarından Dr. Emirali Hamiloğlu robotik saç cerrahisi hakkında şunları söyledi; “Robotlar birçok alanda kullanılıyor. Gün geçtikçe tıp alanında da birçok branşta ve özellikle saç cerrahisinde biz plastik cerrahlara ve hastalarımıza daha fazla hizmet verecektir. Dünyada giderek yayılmaya başlayan robotik saç cerrahisini, Esteworld ailesi olarak, hem cerrahlarımızın, hem de hastalarımızın robotik cerrahiden yararlanabilmesi adına Türkiye’ye kazandırmaya karar verdik. Yaklaşık beş yıldan bu yana saç cerrahisinde kullanılmaya başlayan robot bu beş yıl süresinde gittikçe geliştirilerek saç cerrahisinde yeni bir dönem başlatacak bir robot haline geldi. İstanbul son yıllarda saç cerrahisinin dünyadaki en önemli merkezlerinden biri durumdadır ve robotik cerrahi bizleri ulaştığımız bu başarılı noktadan daha da yukarılara taşıyacaktır. Şu anda yurtiçi ve yurtdışından gelen yoğun talepleri karşılamak için uygulamalarımıza hız kazandırdık.”

Robotik cerrahi sistemi ile dijital dünyayı entegre etmiş bir teknoloji olan bu robot, hassas kontrol mekanizması sayesinde kıl köklerini kırmadan, çıkış yönlerini doğru hesaplayarak işlem gerçekleştiriyor. Homojen saç dağılımı yaparak, konforlu, doğal görünümlü bir saç nakli gerçekleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…