Yeni ürün Galaxy S8 ve S8 Plus‘ın piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki ay sonra kullanıcılar telefonların ana satış noktalarından yeni bir sanal ses asistanı olan “Bixby”ye erişebilecekler.

Samsung, pilot uygulama olarak bazı S8 ve S8 Plus sahiplerinin Bixby‘in ses özelliklerini başkalarından önce test edebileceği bir tanıtımı duyurusunu yaptı.

Samsung, Bixby uygulamasında yalnızca sınırlı sayıda erken erişime izin veriyor. Bu yüzden kayıt olsanız bile erişiminiz garanti değil.

Yine de şansınızı deneyebilirsiniz. Bu erken erişim, kullanıcıların sesli mesaj gönderebilmelerini, ayarlarını değiştirmelerini veya sesleriyle telefon görüşmesi yapmalarını sağlayacak.

Tanıtımın “yakın gelecek” bilgisi dışında tam olarak ne zaman başlayacağını bilmiyoruz. Zaten S8 ve S8 Plus sahipleri, Bixby Vision artırılmış gerçeklik(AR), Bixby Ev ve Hatırlatıcılar gibi sınırlı Bixby özelliklerini kullanabiliyorlar.

Ses asistanının dağıtımının gecikme sebebi ile ilgili şirketin İngilizce komutlar için optimize etme zorluğu olduğu şeklinde söylentiler var. Bu, Bixby‘nin Güney Kore’de halihazırda tamamen başlatılmış olması nedeniyle mantıklı.

Samsung, geçen ay yaptığı açıklamada, Bixby‘yi akıllı buz dolaplarına yerleştirmeyi planladığını söyledi. Sonuç olarak ses asistanını tüm ürünlerine dahil etmeyi planladığını ,bu gecikmenin bir olumsuzluk olmadığını da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Yeni Tıbbi Dereceli Akıllı Saat, Epilepsi İle Yaşamaya Yardımcı Oluyor

Embrace smartwatch onaylanmış bir tıbbi cihazdır. Giyilebilir akıllı sistemler içinde yer alan…

Su krizine çözüm: Deniz suyundaki tuzu yüzde 99,9 filtreleyebilen yeni bir teknoloji geliştirildi

Küresel ısınma ve insan faaliyetleri nedeniyle, gezegenimiz her gün daha fazla zarar…

Multifonksiyonel Lens Sensör Sistemi, Akıllı Kontaklarda Devrim Yaratabilir

Dünya genelinde kronik sağlık riskleriyle birlikte son olarak COVID-19 salgınının etkisi; gerçek…

Giyilebilir Uygulamaları Genişletmek İçin “Dönüştürücü Elektronik Sistemler“

Cildimize bağlandığında yumuşayan ve deforme olabilen bir el tipi elektronik alet düşünün. …