Sınıflarının en sessiz çalışan ürünleri olan yeni modeller, Sony’nin lazer serisindeki iş projektörlerinin sayısını 9’a çıkarıyor.

Sony, 5000 ve 6000 lümen parlaklığa sahip iki yeni modelle orta düzey parlaklık yelpazesindeki lazer ışık kaynaklı (Z-Phosphor) projektörlerinin sayısını arttırıyor. Yeni modeller olan VPL-FWZ65 (6000 lm WXGA) ve VPL-FWZ60 (5000 lm WXGA), kısa süre önce duyurulan VPL-FHZ57 (4100 lm) ile birlikte mevcut WUXGA lazer yelpazesini tamamlıyor.

Eğitim kurumları, kurumsal ortamlar, büyük mekânlar ve eğlence yerleri dahil olmak üzere çeşitli ortamlardaki ticari uygulamalar için tasarlanan yeni modeller, Sony’nin lazer tabanlı profesyonel projektör modellerinin sayısını 9’a çıkarıyor. 2000 lümenden 7000 lümene kadar çıkan lazer tabanlı projektörler WXGA, WUXGA ve 4K çözünürlüklerde sunuluyor.

İkili stratejisine bağlı kalan Sony, 3LCD lazer kurulum projektörlerinin lamba tabanlı modellerini de sunmaya devam edecek. Bu yaklaşımı desteklemek amacıyla Sony, iki yeni lambalı projektör de sunuyor: VPL-FW65 (6300 lm WXGA) ve VPL-FW60 (5200 lm WXGA). Bu modeller, lamba tabanlı projeksiyona daha uygun olabilecek kurulum uygulamaları için kullanıcılara daha fazla seçenek sağlayacak. Yeni lazer ve lambalı projektörlerde doğal görünümlü ve canlı renkler üretmek için BrightEra panel teknolojisi kullanılıyor.

Yeni modeller, üst düzey tüketici eğlence çözümleri için Sony’nin ev sineması projeksiyon sistemlerinde kullanılan “Reality Creation” teknolojisi gibi özelliklerle gelişmiş görüntü kalitesi sunmak için tasarlandı. Reality Creation motoru ayrıntı, netlik ve keskinliği iyileştirerek görüntülerin kalitesini doğal olarak yükseltmek için tüm giriş sinyallerini analiz edip işliyor. Bu, düşük çözünürlüklü WXGA serilerinde bile yüksek çözünürlüklü perspektif sağlıyor.

Sony’nin lazer ışık kaynağında lamba olmadığı için lambanın ısınmasını veya soğumasını beklemek, eğilme açısını kısıtlamak ve yüksek parlaklık ile yüksek çözünürlük arasında bir seçim yapmak gerekmiyor.

Neredeyse 20.000 saat bakım gerektirmeden çalışacak biçimde tasarlanan lazer projektörlerde bulunan Otomatik Karartma ve Otomatik Parlaklık gibi enerji tasarrufu özellikleri, kullanım ömrü boyunca toplam sahip olma maliyetini geleneksel lamba kaynaklı projektörlere kıyasla önemli ölçüde azaltıyor.

4 yeni modelde de motorlu geniş lens kaydırma özelliği bulunuyor. Bu özellik zorlu ortamlarda kurulum için ideal bir çözüm sağlıyor. Örneğin, projektör ekrandan daha yukarı kurularak izleyicilerin görüş hatları korunuyor veya tavandaki HVAC borularından etkilenmemesi için yatay olarak kurulabiliyor.

Ayrıca yeni modeller, kısa yansıtma açılı lens ve 4,84:1 yansıtma aralığına kadar destek sunan tele yakınlaştırma lensi gibi isteğe bağlı çeşitli lenslerle birlikte kullanılabiliyor. Bayonet lens bağlantı sistemi ise lensin kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlıyor.

Sony’nin en yeni lens seçeneği olan VPLL-3003 ultra kısa yansıtma açılı lens, 3LCD projektörlere yönelik dünyanın ilk değiştirilebilir ultra kısa yansıtma açılı lensi. Bu lens, büyük ayna sistemi sayesinde odağı netleştirirken görüntü bozulmasını en aza indiriyor ve lens kaydırma ve odaklama işlevlerini uzaktan kumandayla kolayca ayarlamaya imkân sunuyor. 0,33:1 yansıtma açısı oranı, dar alanlarda kullanılmasına olanak tanıyor.

Minimum yansıtma açısı mesafesiyle (140 inç diyagonal görüntü için 39 inç yansıtma açısı mesafesi) 80 inçten 300 inçe kadar diyagonal görüntü yansıtabilen lens; küçük toplantı odaları, bilgi ekranları veya müzelerde kullanım için ideal bir çözüm sunuyor.

Yeni modellerin hepsinde HDBaseTTM arabirimi bulunuyor. Bu arabirim, 100 metreye kadar tüm video, ses, kontrol ve IP sinyallerini ileten tek bir kablo kullanarak bağlantı kurmayı kolaylaştırıyor ve toplam sistem maliyetlerini azaltıyor.

Sony ayrıca, aynı kurulumda kullanılan farklı modellerin entegrasyonunu kolaylaştırmak amacıyla Sony projektör serisi için sezgisel ve birleşik yeni bir kontrol protokolü geliştirdi. Crestron, Extron ve AMX’in aralarında bulunduğu kontrol sistemi üretim ortakları, Sony’nin yeni kontrol protokolünü destekleyecek.

sony-projektor2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…