Visa mümkün olduğunca kolay ödemeyi amaçlayan yeni bir alan buldu. Şirket, elinize veya cildinize yerleştirebileceğiniz bir giyilebilir ödeme etiketi oluşturdu.

Tek yapmanız gereken, bir ödeme terminaline veya bağlı cihaza hafifçe dokunmak. Böylece visa kredi veya banka kartınızla ödeme yapmış oluyorsunuz. Her işlem, tokenization‘ı kullanmaktadır.

Peki bu yapışkan etiket çıkarsa ne olur? Visa‘nın diğer giyilebilir teknolojisi, ödeme seçeneklerini kaybetmeniz durumunda devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan bir tamamlayıcı uygulama kullanır. Visa, kullanımını çeşitlendirebilmek için belirli süre farklı türde giyilebilir ödemeler şekilleri üretmeye çalışıyor.

Şirketin etiket dışında 2016 Yaz Olimpiyatları’nda test ettiği Visa ödeme yüzüğü de vardı. Bu yılın başında, Avustralya’daki Quicksilver Pro ve Roxy Pro sörf yarışmasında test ettiği bir çift ödeme yapabilen güneş gözlüğüde bu fikirlerden biri.

Visa‘nın etiket projesi ile ilgili olarak yüzük fikrinde olduğu gibi benzer bir stratejiyi takip edip etmeyeceği belli değil. Temel olarak, eğer test sonuçları başarılıysa ve şirket yeni üretim için uygun şartlara sahipse, bunları herkese satmaya başlayacaktır. Elbette, satışın sürekliliğinin garantisi yok. Örneğin, şirket ödeme yapma fonksiyonlarına sahip güneş gözlüklerini satmaya henüz başlamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Yeni Tıbbi Dereceli Akıllı Saat, Epilepsi İle Yaşamaya Yardımcı Oluyor

Embrace smartwatch onaylanmış bir tıbbi cihazdır. Giyilebilir akıllı sistemler içinde yer alan…

Su krizine çözüm: Deniz suyundaki tuzu yüzde 99,9 filtreleyebilen yeni bir teknoloji geliştirildi

Küresel ısınma ve insan faaliyetleri nedeniyle, gezegenimiz her gün daha fazla zarar…

Multifonksiyonel Lens Sensör Sistemi, Akıllı Kontaklarda Devrim Yaratabilir

Dünya genelinde kronik sağlık riskleriyle birlikte son olarak COVID-19 salgınının etkisi; gerçek…

Giyilebilir Uygulamaları Genişletmek İçin “Dönüştürücü Elektronik Sistemler“

Cildimize bağlandığında yumuşayan ve deforme olabilen bir el tipi elektronik alet düşünün. …