Arttırılmış Gerçeklik (AR) acil durumlarda hayat kurtaracak.

Arttırılmış gerçekliğin (AR) yalnızca oturma odanızdaki 3D modellemelerini yaratmak ya da fitness skorlarınızı öğrenmek için olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Quake Teknolojileri geleceğe yönelik bir adım atarak bu akıllı kaskı geliştirdi. Kask itfaiyecilerin daha çabuk ve etkili bir şekilde mücadele etmelerine yardımcı olmak için tasarlandı.

C-THRU AR sistemi, Nvidia Tegra mobil işlemcilere sahip. İtfaiyeciler, bu sistem sayesinde görüş hattının önüne yerleştirilmiş saydam bir ekran aracılığı ile gerçek zamanlı navigasyon imkânı elde ediyorlar.

İtfaiyeciler bu sistem sayesinde hem dumanı görebiliyor, hem de sıfır görünürlüğün korunması ile maksimum başarıya ulaşılabiliyor.

Kask zehir ve biyometrik sensörler yanında itfaiyeciler için hayati önem taşıyan termal görüntüleme kameralarına da sahip. Kask itfaiyecilerin acil durumlarla başa çıkmak için en etkili yolunu belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Görsel sinir bilimi konsepti, itfaiyecilerin hızlı kararlar almasına yardımcı olmak için yönelim bozukluğunu azaltarak sistemin bir parçası olarak rol oynuyor.

Quake Teknolojileri bir yangının üstesinden gelmek için geliştirilen kaska cisim tanıma ve akış yolu izleme gibi yeni özellikler eklemeyi planlıyor.

Sistem; koruyucu ekipmanlar, drone‘lar ve avuç içi kameralar dahil olmak üzere kurtarma ile ilgili diğer teknolojilerle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış.

Şu anda ekip itfaiyecilerle birlikte çalışarak C-THRU sistemi’ni entegre etme potansiyelini ölçüyor. Bunun için bir dizi ABD yangın departmanını içeren bir danışma kurulu ile birlikte çalışıyor. Arttırılmış Gerçeklik (AR) gerçekten fark yaratacak bir yol gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Yeni Tıbbi Dereceli Akıllı Saat, Epilepsi İle Yaşamaya Yardımcı Oluyor

Embrace smartwatch onaylanmış bir tıbbi cihazdır. Giyilebilir akıllı sistemler içinde yer alan…

Su krizine çözüm: Deniz suyundaki tuzu yüzde 99,9 filtreleyebilen yeni bir teknoloji geliştirildi

Küresel ısınma ve insan faaliyetleri nedeniyle, gezegenimiz her gün daha fazla zarar…

Multifonksiyonel Lens Sensör Sistemi, Akıllı Kontaklarda Devrim Yaratabilir

Dünya genelinde kronik sağlık riskleriyle birlikte son olarak COVID-19 salgınının etkisi; gerçek…

Giyilebilir Uygulamaları Genişletmek İçin “Dönüştürücü Elektronik Sistemler“

Cildimize bağlandığında yumuşayan ve deforme olabilen bir el tipi elektronik alet düşünün. …