Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha kısa zamanda sonuç veren uygulamaların var olduğunu söyleyen Kaliteli Yaşam Polikliniği Direktörü Dr. Yasemin Savaş; bunun en son örneğinin de Zaman Makinası Brera olduğunu belirtiyor.

Yüzde ve vücutta gençleştirme etkisi yaratan en son ve yeni teknoloji olan Zaman Makinası Brera; diyatermi odaklı radyofrekans, diyatermi kontraksiyon (yüz kaslarının toparlanması) ve ultrason teknolojisinin bir arada kullanıldığı, patentli özel bir anti aging sistemidir.

Sistem; bugüne kadar kullanılan ve kullanıcılardan geçer not almış uygulamaların etkinliğini arttıran ve konforunu yükseltmeyi hedefleyen bir dizi yenilikler içerir. Bunların başında daha önce anti aging sistemlerde rastlanmayan yüz kaslarının titreşim teknolojisi ile uyarılarak cilt toparlanmasının sağlanması gelir. Diğer farklılık; sadece yüzle değil, kollar, bacaklar, bel çevresi sıkılaşma uygulamalarında da kullanılmasıdır. Sistemin bir diğer artısı ise birçok anti aging uygulama öncesi tavsiye edilen cilt temizliğini kendi bünyesinde, başlangıç aşaması olarak gerçekleştirmesidir.

Yüz ve vücut uygulamalarında zamanı geriye alabilen etkin sonuçlara sahip olan Brera nın uygulama alanları;

Yüz uygulamaları

  • Ultrasonik temizleme (Su peeling)
  • Diyatermi Odaklı RF (yüz germe)
  • Diyatermi kontraksiyon (yüz kaslarının toparlanması)
  • Altın Taç
  • Akne scarları (izleri)
  • Leke tedavisi
  • Cilt gençleştirme ve ince çizgilerde

Vücut uygulamaları

  • Selülit tedavisi
  • Bölgesel incelme
  • Kol-karın sarkmalarında toparlama

Su peelingi
Yüksek frekanslı ultrason dalgaları ile cilt yüzeyindeki ölü tabakanın suyun gücüyle temizlenmesi işlemidir. Bu derinlemesine yapılan temizlik, sonraki aşamalar için bir hazırlık niteliğindedir. Aynı zamanda cilt bakımında kullanılan hücre yenileyici, akne oluşumunu azaltıcı içeriklerin, ultrason yardımı ile cilt altı dokularına iletilmesini sağlar.

Diyatermi Odaklı RF (yüz germe)
Cilt yüzeyinde ısı yaratmadan çalışır. Yüksek yoğunluklu, odaklı radyofrekans enerjisi ile cildin nem ve esnekliğini sağlayan kolajenlerin üretimini arttırır, yılların etkisi ile deforme olan yüz ovalini yeniden şekillendirir. Bu şekillenme ilk seansta bile gözle görülür şekilde gerçekleşir.

Diyatermi kontraksiyon (yüz kaslarının toparlanması)
Brera (Zaman Makinası), Patentli RF teknolojisi ile yüz ve vücut bölgesi kaslarında titreşimli bir uyarı sağlayarak kas boyunu kısaltır. Böylece yaşlanmayla birlikte gevşeyen, sarkan ve incelen kas yapısının toparlanmasını sağlar.

Altın Taç
Medikal estetik ve kozmetik alanında uzun süredir kullanılan iğneli RF ve altın iğne teknolojilerinden farklı olarak Brera tarafından geliştirilen taç şeklindeki iğneleme sistemi sayesinde daha az ağrı ile daha etkin tedavi sağlanabilmektedir. Bu teknoloji ile ince kırışıklıklar, dudak üstü sigara izi, göz çevresi kaz ayakları, sivilce izi tedavileri çok daha konforlu şekilde sağlanmaktadır.

Selülit tedavisi
Selülit; deri altındaki yağın sayı ve hacminde artış, cilt altı kas dokusu tonusunda azalma, cilt altı dokularda dolaşım bozukluğu ile kendini belli eden bir hastalıktır.
Zaman Makinesi Brera, diyatermi odaklı RF teknolojisi ile yüzeysel cilt dokusuna zarar vermeden ısı yardımı ile şekillenme sağlar. Cilt altında deforme olmuş yağ dokusu eritilir ve bölgenin kan akışını düzenlenir. Selülitteki bozulan kas yapısı ise diyatermi konstrafjksiyon teknolojisi ile tedavi edilir.

Bölgesel incelme
Brera, bölgesel incelme tedavileri için özel tasarlanmış odaklı kavitasyon sistemine de sahiptir. Yağ patlatma etkisi ile bölgesel incelmeyi sağlar. Aynı zamanda bölgede eritilen yağların lenfatik yolla atılması için bölgesel lenf yollarını uyaran yüksek yoğunluklu enerji akımı içerir.

Kol-karın sarkmalarında toparlama
Brera; sarkma tedavisi, sadece yağ dokusunu eritmeyip aynı zamanda cilt altı kan dolaşımını düzenleyen ve yeni kolejen oluşumunu sağlayan bir yöntemdir. Özellikle cerrahi tedavi olanağının düşük olduğu kol-iç bacak gibi bölgelerde maksimum toparlanma sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…

ALZHEIMER ACI GERÇEKLERİNDE TOP 5

ALZHEIMER HASTALIĞI ölüm nedenleri başında gelmekte. En azından “Notebook” filmindeki kadar üzücü…