vrscout

Seattle, WA tabanlı Alaska Havayolları, hava taşımacılığının yeni bir formu olarak potansiyelini görünce, standart ekranını süper hafif bir Qualcomm Snapdragon SkyLights Allosky VR kulaklık ile sunacak bir uçak VR eğlence paketini test etmeye başladı. Seyahatiniz sırasında 360 VR içeriği ile birlikte 2D ve 3D film seçenekleri de olacak.

Program, deneme deneyiminde, Netflix VR uygulamasına veya Oculus Venues’a benzer bir VR deneyimi fikrinin havayolu yolcuları ile yankılanma olup olmayacağını deneme amacı taşıyor.

VR Deneme Uçuşları

Boston ve Seattle’ın yanı sıra Boston ve San Diego arasında 10 uçuşta test edilen VR deneme uçuşları, Alaska Havayolları ve SkyLights arasında 20th Century Fox, Warner Brothers ve EIM’in desteğiyle oluşturuldu.

SkyLights Allosky VR kulaklık aracılığıyla VR eğlencesini keşfetmelerini desteklemek için Alaska Havayolları, Hollywood’un ortaklarından “The Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” ve Steven Spielberg’in Ernest Cline’ın romanının “Hazır” uyarlaması ”aile dostu animasyon filmi“ Ferdinand ” gibi filmleri sunmak için Hollywood ortaklarından bir eğlence kataloğuna dönüştü.

Allosky, kulaklığın aynı zamanda kullanıcılara ait içeriği de oynatabildiğini ve sadece birkaçını isimlendirmek için Hulu, Netflix ve Amazon Prime gibi isteğe bağlı hizmetlerin akışını yapabileceğini iddia ediyor. Kullanıcıların, kendi aboneliklerine özel olarak erişip erişemeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

“Overview” İle Güneş Sistemi Etrafında Sanal Bir Tur Atın

Burning Man sanat montajı içerisinde yer alan Apollo programının 50. yıldönümü anısına,…

Sanal Gerçeklik (VR) Fitness Bisikletlerine Yeni Yollar Açtı

Sabit bir bisikletle pedal çevirmek gerçek hayatta yorgunluk: tüm gücünüz ile sürseniz…

Haptik VR Cerrahi Simülasyonlar Geliştiriliyor

Londra’daki Royal Society of Medicine’de başlatılan 2015 yılı komisyon raporuna göre, 5…

20 Bin Yıllık Eserlerde 21.YY Teknolojisi

Müzeler sadece tarihi yönü ile değil, sanal gerçeklik, akıllı cihaz uygulamaları ve…