İş ve Finans

Amazon, Snackable AI şirketini satın aldı

0

Amazon, podcast projelerini güçlendirmek için ses içeriği keşif motoru Snackable AI şirketini satın aldı. Snackable AI CEO’su Mari Joller, konu hakkında yaptığı açıklamada, satın alım ile podcast projelerinin altyapısını güçlendirmeyi ve kullanıcılara yeni deneyimler sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Seattle merkezli Amerikan teknoloji şirketi Amazon, yapay zekâ uygulamalarındaki yatırımlarına devam ediyor.

Amazon, podcast projelerini güçlendirmek amacıyla ses içeriği keşif motoru Snackable AI şirketini satın aldığını duyurdu. Ancak, anlaşmasının mali şartları hakkında bir açıklama yapılmadı.

Snackable’ın kurucusu ve CEO’su Mari Joller’ın, satın alım sonrası Amazon’da Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi Ürün Lideri olarak görev üstleneceği ve Snackable AI’ın tüm mühendis ekibinin Amazon Music’e katılacağı belirtildi.

Joller, konu hakkında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Amazon Müzik Podcast’lerinin müşterileri için yapay zekâ destekli ürünler oluşturmak üzere mühendisler, uygulamalı bilim adamları ve hesaplamalı dilbilimciler ekibine liderlik edeceğim. Amazon Müzik Podcast’lerinin müşterileri adına yenilik yapmaya ve yeni deneyimler keşfetmeye devam etmek için Amazon’a katıldım.” dedi.

2018’de kurulan Snackable AI, yapay zekâ tarafından oluşturulan bölümler, önemli noktalar ve daha fazlasıyla video ve sese kolayca yapı ve meta veri eklemek için yapay zekâyı kullanma konusunda uzmanlaştı.

2020’de müzik platformuna podcast’ler ekleyen Amazon, o zamandan beri senkronize edilmiş transkriptler gibi yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Amazon CEO’su Andy Jassy, geçtiğimiz haftalarda ​​yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede, şirketin Alexa’yı güçlendirmek için daha “genelleştirilmiş ve yetenekli” bir büyük dil modeli (LLM) oluşturduğunu açıklamıştı.

Kaynak://www.bloomberght.com/amazon-snackable-ai-sirketini-satin-aldi-2331089

Spread the love

Konuşma Temelli AI’nin Ürkütücülüğü Tam Olarak Sergilendi

Previous article

Yapay zeka felçli bir kadına sesini nasıl geri verdi?

Next article

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up