Başarının 7 Ruhsal Yasası/Nilgün YETİŞ

Birkaç ay önce aldığım ve etkilenerek kısa sürede bitirdiğim Deepak Chopra’nın “Başarının 7 Spiritüel Yasası” kitabı tam zamanında seçtiğim kitaplardan biriydi. Cep boyutunda, okunması kolay. Pozitif Yayınları aracılığı ile kitabı Türkçemize, Deepak Chopra’nın öğrencisi Ezgi Sorman kazandırmış.

Kapağında kitap “Hayallerinizi gerçekleştirmek için pratik rehber” olarak tanımlanmış. Yoğun iş temposu içinde biraz soluklanıp ruhunuza bağlanmak isterseniz öneririm.

Deepak Chopra, güzel şeylerin bolluk ve bereket içinde akması için, başarı ve zenginlik için daha spiritüel (ruhsal) bir yaklaşıma ihtiyacımız olduğunu söylüyor. Bu ruhsal kuralları öğrenip uyguladığımızda doğayla uyumlu bir hale gelir ve herhangi bir endişemiz olmadan, isteklerimizi keyifli bir şekilde gerçekleştirebileceğimizi belirterek devam ediyor.

Bu 7 yasa;

1- İçsel Güç Yasası

Gerçek benliğimizin saf yaratıcı bir güç olduğunu anladığımızda, evrendeki her şeyi tezahür ettiren güçle birleşiriz.

 

2- Alma-Verme Yasası

Arayış içinde olduğumuz şeye ne kadar çok kendimizi verirsek, hayatımızda ve evrende dolaşan bolluk ve bereketi o kadar arttırırız.

 

3- Sebep-Sonuç Yasası

Ne ekersek onu biçeriz. kendi karmamızın meyveleri de mutluluk ve başarı olur.

 

4- En az Çaba Yasası

Doğanın zekası çabasız ve kolay çalışır; dertsiz, ahenk ve sevgiyle. Ahenk, sevgi ve neşenin getirdiği doğal güçlerden yararlandığımızda, çabasız bir kolaylıkla başarılı bir yaşam, iyi bir gelecek yaratırız.

 

5- Niyet ve Arzu Yasası

Niyet ve arzunun alanında sonsuz bir düzenleme gücü vardır. Verimli bir toprağa bir niyet ektiğimizde, bu sonsuz düzenleme gücü bizimle çalışır. bunun için zihninizi ve kalbinizi sağlıklı tutun ki yeni fikirler beslenebilsin, güçlü bir şekilde ortaya çıksın.

 

6- Zihinsel Bağımsızlık Yasası

Zihinsel Bağımsızlıkta belirsizliğin bilgeliği yatar.

 

7- Hayatın Amacı Yasası

Herkesin yaşamında bir amacı vardır. Başkalarıyla paylaşmak için eşssiz bir hediyesi ya da özel bir yeteneği vardır. Bu eşsiz yetenek başkalarına hizmetle harmanlandığında, kendi özümüzün coşkusunu ve sevincini deneyimleriz. Bu da tüm hedeflerin hedefi, nihai hedeftir.

Yedinci yasa benim en sevdiğim yasa. Benim hayat amaçlarımdan birisi; arzu edenlerin farkındalığını ve potansiyelini ortaya çıkarmak ve arttırmak.
Hepinize hayat amacınızı keşfederek, dünyaya getirdiğiniz hediyelerinizi tüm insanlığın faydasına sunarak, keyifli yaşam sürmenizi dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Uzman Doktor Nüket Aydın Lazer Epilasyonu Anlatıyor

Lazer’in Temel Kavramları Lazer Dermatolojide değişik endikasyonlarda giderek artan oranda ve sıklıkta…

GÜNEŞ LEKESİ VE NEDENLERİ

Yaz mevsiminin bittiği bu günlerde en fazla görülen cilt problemlerinden biri de…