Öğretmen Akademisi Vakfı, özel okul kurucu ve yöneticileriyle ‘birkeniki’ projesi için bir araya geldi.

Eğitimcilerin kişisel ve mesleki gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve tek sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı, özel okulların desteğiyle hayata geçmesi planlanan “birkeniki” projesini tanıttı. ENKA Okulları’nda düzenlenen etkinlikte özel okulların kurucu ve yönetici kadrolarıyla bir araya gelen Vakıf, bu proje ile daha fazla öğretmene ulaşmayı ve eğitim sistemine daha fazla değer katmayı hedefliyor.

‘birkeniki’ projesi, özel okullarda görev yapan öğretmenlerin Vakfın eğitim programlarından belirli bir ücret karşılığında yararlanmasını ve buradan elde edilecek gelirin de devlet okullarında görevli daha fazla öğretmenin mesleki gelişim eğitimi için ek kaynak yaratmasını amaçlıyor. Böylece Öğretmen Akademisi Vakfı’nın eğitimleriyle özel okullarda görev yapan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimleri desteklenirken, devlet okullarındaki meslektaşlarının da bu eğitimlerden yararlanması sağlanmış oluyor.

‘birkeniki’ projesi aynı anda, Vakfın faaliyetlerini başarıyla sürdürmesi açısından bir fırsat, özel okullarda görev yapan öğretmenlere ulaşmaları için önemli bir adım ve özel okullar için anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliğini taşıyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Selman Behmuaras, etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında “birkeniki” projesinin eğitim sektörüne sağlayacağı katkının büyük olduğuna inandıklarını belirterek, bu alanda görev yapan herkesi işbirliği yapmaya davet etti. Behmuaras, “Faaliyette olduğumuz 2008 yılından bugüne kadar, 81 ilde, 130.000 öğretmenimize yüz yüze eğitim verdik. Bu süre içerisinde, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimi alanında geniş bir tecrübeye sahip olduk. Amacımız daha fazla öğretmenimize ulaşmak. Bunun için de desteğiniz bizim için çok önemli. ‘birkeniki’ projesiyle sadece kendi okullarınızdaki öğretmenlerin gelişimine değil, bir devlet okulunda, kendi okulunuzla aynı sayıda öğretmenin gelişimine de katkı sunmuş olacaksınız. Sizlerle omuz omuza vererek, eğitim alanında fark yaratan işlere hep birlikte imza atmayı arzu ediyoruz” dedi.

Oldukça yoğun ilgi gören etkinliğe, özel okulların kurucu ve yönetici kadrolarından 63 eğitimci katıldı. Etkinlikte eğitimciler ayrıca, Vakıf tarafından hazırlanan eğitim programlarından örnek modüller deneyimleyebildikleri kısa atölyelere de katılma fırsatı buldu.

birkeniki-2 birkeniki-3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…