Dünyanın en zorlu iş yükleri için tasarlanan Flash depolama çözümleri DSSD D5 dünya ile aynı anda yeni nesil ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye’deki kurumların beğenisine sunuldu.

EMC, Flash depolama yılı olarak ilan ettiği 2016 yılında iki yeni ürünle farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan en yüksek performanslı depolama çözümlerini sunuyor. Piyasaya ilk kez sunulan, dört petabayta kadar ölçeklendirilebilen tamamı flash depolama dizisi yeni VMAX All Flash’ın yanı sıra şirket, saniyede 10 milyon işlem (IOPS) gerçekleştirebilen, 5 kabin ile 144 TB’a ulaşabilen DSSD D5’i Türkiye’deki kullanıcılarla buluşturdu.

2020 yılında 7 milyar insanın en az 30 milyar cihazı olması ve bunları 44 zetabaytlık veri üretmesi bekleniyor. Bu kadar veri yığınına yüksek performansla çözüm sağlayabilmek için geleneksel disklerin yeterli olmayacağına değinen EMC Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölge İş Geliştirme Müdürü Gökçe Öztürk, işletmelerin 1000 kat daha fazla veriyi, anlık operasyonlarında ve analitik içgörüler yaratmak için kullanmalarının tek yolunun flash depolamadan geçtiğini belirtti.

Modern veri merkezleri için yeniden tasarlandı
2016 yılını birincil depolama için All Flash Yılı ilan eden EMC, yoğun flash sürücülerle birlikte VMAX veri hizmetleri platformunun gücü ve sadeliğini birleştiren tamamen yeniden tasarlanan VMAX All Flash platformu ile bu önemli kilometre taşını taçlandırıyor.

Performansı arttırmaktan daha fazlasını sağlayan VMAX All Flash dizileri, geleneksel kurumsal disk dizilerinden daha düşük toplam sahip olma maliyeti (TCO) sunarken VMAX platformunun güvenilirlik ve esnekliğini temel alıyor. EMC, kurumlar tarafından endüstrideki en güvenilir depolama dizisi olarak bilinen, son derece basitleştirilmiş yönetim deneyimiyle birlikte birinci sınıf VMAX veri hizmetlerini VMAX All Flash ile genişletiyor. Cihaz tabanlı paketleme artık hem donanım hem yazılım içeriyor. Ayrıca bakım maliyeti de dizinin kullanım ömrü boyunca sabit tutuluyor.

DSSD D5 flash depolama dünyasını değiştiriyor
EMC’nin oyunun kurallarını değiştirecek yeniliği görerek DSSD’yi 2014’te satın aldığını hatırlatan EMC Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölge İş Geliştirme Müdürü Gökçe Öztürk, “Bugün piyasaya güçlü, test edilmiş bir ürün sunarak bilinen flash dünyasını değiştiriyoruz ve EMC’nin halihazırda güçlü olan flash portföyünü tamamlıyoruz. DSSD son derece hızlı ve yüksek performans veren bir platform. Yeni Kabin Ölçeğinde Flash çağında zorlu uygulamalarda önemli iyileştirme sağlayan bu teknoloji, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki müşterilerin de ilgisini fazlasıyla çekiyor” dedi.

Kabin Ölçeğinde Flash sistemi olarak standart kurumsal iş yüklerini hızlandırmak için tasarlanan DSSD D5, neredeyse 100 mikrosaniye gecikme ile saniyede 100 GB iş üretimi ve 10 milyona yakın IOPS ile eşsiz bir performans elde ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…