theverge

Instagram yeni hikaye özelliğini kullanıma açtı. Piyasaya çıkan platformun yeni “modu“, kullanıcıların hikayelerini metin içeren sayfalar şeklinde eklemelerine izin veriyor.

Bu yeni mod, fotoğraf veya video içermiyor. Kullanıcılar renkli, kişiselleştirilebilir arka planlardan ve farklı metin stillerinden birini (neon yazı tipi ya da daktilo yazısı benzeri) arasından seçim yapabilir. Çıkartmalar da ekleyebilirler.

İnstangram sevilerek takip ediliyor. Çünkü sadece görüntülerden oluşuyor. Aynı zamanda Facebook‘ta kendisini yavaş yavaş Instagram özellikleri ile donatıyor. Messenger ve Facebook uygulamalarında uzun zamandır zaten hikaye modu mevcut.

Başka örnekler de var: Instagram DM‘ler şimdi, herhangi bir kullanıcının, Facebook ve Messenger gibi kaç saat önce aktif olduğunu size gösteriyor. Bu DM‘lerin, varsayılan olarak açık olan ve Facebook Messenger gibi kapatılamayacak olan okundu bilgileri var.

Kullanıcılar ayrıca, daha önce gönderdikleri fotoğrafların ve videolarınana arşivlerini” ana Instagram şebekesine oluşturabiliyorlar. Bu mesajlar, takipçilerinin mesajlarını tamamen silmeden etkili bir şekilde gizliyor. Bu özellik, Facebook kullanıcılarının kişisel fotoğraflardaki gizlilik ayarlarını değiştirebildikleri özelliğine benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Facebook ve Twitter’dan Ukrayna’daki kullanıcılara ‘hesaplarını kapatma veya kilitleme’ tavsiyesi

Sosyal medyanın iki devi, Rusya’nın operasyonunun ardından, özellikle Ukrayna’daki kullanıcılarına, ‘bilgisayar korsanlarından…

Twitter’da Siber Zorbalığa Karşı Yeni Yöntem

Suudi Arabistan Kral Saud Üniversitesi‘nden araştırmacılar; OCDD adı verilen derin öğrenmeyi kullanarak,…

Instagram’ın Yeni Profil Tasarımları

Instagram, basın sitesinde şirketin yeni kullanıcı profili düzenlerini test ettiğini duyurdu. Blog…

Twitter Sosyal Medya Platformundan Uzaklaşıyor…

Twitter için son birkaç yıldır işler iyi gitmiyor. Kullanıcı sayısı 350 milyon…