AnadoluJet’in gençlik platformu JetGenç’in, Türkiye Fütüristler Derneği iş birliği ile düzenlediği “JetGenç ile 2030 Seminerleri”nin 2016 yılındaki ilk etkinliği 4 Mart tarihinde Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Türkiye’de ilk kez hazırlanan ve 2030’lu yıllara doğru değişen dünyanın durumunu inceleyen “İnsan 2030” raporunu temel alan seminerler dizisi, Türkiye’nin pek çok üniversitesinde düzenlenmeye devam edecek.

JetGenç ile 2030 Seminerleri devam ediyor. Seminerlerin 2016 yılına ait takvimi Mart ayında Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi ile başlıyor.

AnadoluJet’in gençlik platformu JetGenç sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Türkiye Fütüristler Derneği ile Manchester Üniversitesi, İnovasyon Araştırmaları Enstitüsü’nün işbirliğinde hazırlanan “İnsan 2030” adlı özel bir raporu temel alan seminerler; İklim Polisi Nazlı, Sosyal Medya Mühendisi Eda, Zaman Yöneticisi Tankut ve Bilgi Bankacısı Merve gibi anime kahramanlar ile üniversiteli gençleri geleceğe hızlıca bir göz atmaya davet ediyor. Hem anime kahramanların maceralarının anlatıldığı kısa tanıtım filmi hem de birbirinden ilginç bilgilerle gençleri eğlenceli bir gelecek yolculuğuna çıkartan seminerler, üniversitelileri geleceğin meslekleri ve geleceğe dair önemli öngörüler ile tanıştırıyor.

Bu yıl, altı il kapsamında yedi üniversitede yapılacak seminerler 4 Mart’ta Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, 10 Mart’ta Konya Selçuk Üniversitesi, 15 Mart’ta İzmir Ege Üniversitesi, 18 Mart’ta Denizli Pamukkale Üniversitesi, 29 Mart’ta İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, 31 Mart’ta Bursa Uludağ Üniversitesi’nde ve 20 Nisan’da İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Seminerlere konu olan “İnsan 2030″ raporu, toplumun her bireyini ve her kurumunu gelecekten, değişimin hızından, belirsizliklerden ve bu belirsizliğin ortaya çıkardığı fırsatlardan haberdar etmeyi amaçlıyor ve beş ana bölümden oluşuyor. Birinci bölüm, Türkiye’yi de etkileyecek küresel ve bölgesel eğilimleri içeriyor. Bu trendler ‘Toplum ve Kültür’, ‘Bilim ve Teknoloji’, ‘Enerji’, ‘Çevre ve Ekonomi’ ve ‘Jeo-politik ve Güvenlik’ başlıkları altında değerlendiriliyor. Raporun ikinci, üçüncü ve dördüncü bölümleri sırası ile insanın sosyal yaşamını, doğal çevre ile etkileşimini ve iş yaşamını uzun dönemli bir bakış açısı ile inceliyor. Gelişen teknoloji, sosyal ve kültürel yaşam, değer yargıları ve ekonomik gelişmelerin bireysel ve toplumsal yaşam kalitesinde ve tarzında yol açtığı değişikliklerle 2030’lu yıllara doğru nasıl yol alındığı irdeleniyor. Raporun beşinci ve son bölümünde ise 2030 yılındaki insan profillerinin yaşam kesitlerinden örnekler verilerek sentezler üretiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…