Teknoloji ve tasarımda yenilikçi yaklaşımlarıyla akıllı telefon üreticileri arasında kendine haklı bir ün elde eden HTC, Desire serisi akıllı telefonlarının en yenilerini Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttı.

Teknoloji ve tasarımda yenilikçi yaklaşımlarıyla akıllı telefon üreticileri arasında kendine haklı bir ün elde eden HTC, Desire serisi akıllı telefonlarının en yenilerini Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttı. HTC’nin tasarım ekibi, hayatın kendisinden ilham almayı isteyenler için HTC Desire 530 ve 825 modellerinde bu kez akıllı telefonların bir moda ikonu olduğu anlayışıyla yola çıktı. Bu anlayışla yeni Desire ailesi yumuşak dokunuş hissi veren polikarbonat gövdesi ve ince ayrıntıları ile öne çıkan yeni bir tasarıma kavuştu.

Yeni Desire modellerinde, parçalara ayrılabilen iki tonlu kapaklar, çanta askılarından esinlenen kayışların yanı sıra akıllı telefonun masa üstü fotoğrafından renk ve ikonlarına kadar tüm görünümünü kolayca değiştirme imkanı sağlayan HTC Temalar uygulaması ile 25.000’in üzerinde farklı tema da tüketicilere sunuluyor.

Tam duymak istediğiniz gibi bir ses
Yalnızca tasarım değil ses de yeni Desire serilerinde inanılmaz derecede önemli. Müzik zevkinin kişiye özel ama yüksek kaliteli sesin herkesin paylaştığı bir ihtiyaç olduğunu bilen HTC yeni Desire 825 modelinde Hi-Res Audio sertifikasına sahip olan ve Dolby Audio ile donatılmış HTC’nin devrim niteliğindeki BoomSound teknolojisini sunuyor. CD kalitesinden dört kat daha detaylı ses sunabilme özelliğine sahip bu teknolojiyle kullanıcılara daha zengin ve daha dinamik bir müzik deneyimi vaat ediyor.

Selfie’lerde hayal edilen gerçeklik artık mümkün
Günümüzde gençlerin tüm hayatları boyunca yaklaşık 25.000 selfie çektikleri tahmin ediliyor ve bu yüzden görüntüleme kalitesinin bu ihtiyacı karşılması gerektiğini bilen HTC’nin yeni Desire modelleri 5 MP ön kamera ve bunun yanı sıra herhangi bir düğmeye basmadan anında selfie çekilmesine olanak sağlayan Oto Selfie ve Sesli Selfie modları ile donatıldı. Desire 825’e entegre edilen Canlı Makyaj özelliği ise selfie çekerken istenilen rötuşları yapmayı mümkün kılıyor.

İleri mühendisliğin izlerini HTC Desire 530’un 8 MP’lik arka kamerasında, Desire 825’in ise 13 MP’lik kamerasında görmek mümkün. BSI sensörlerinin performansı ile yakalanan ışık miktarının etkileyici fotoğraflar çekmeyi kolaylaştırdığı akıllı telefonlarda ayrıca, seri çekim ve hızlı panaroma gibi ek özellikler de hareketi dondurmaya ve profesyonel görünümlü manzara fotoğrafları çekmeye olanak sağlıyor. Desire serisinin bu iki yeni modelinde bulunan Google Fotoğraflar ise resim ve videolar için yüksek kalitede ömür boyu sınırsız bulut depolama imkanı sunuyor.

İyi görünürken nasıl hissettiğinizi de öğrenebilirsiniz
Desire 825’e entegre edilen HTC Sensor Hub özelliği, sağlığını takip etmek isteyenlere özel olarak geliştirildi. Sürekli açık olan HTC Sensor Hub tarafından kaydedilen hız, tempo, rota ve yükseklik hakkındaki gerçek zamanlı istatistikler, otomatik olarak Runtastic, RunKeeper, Endomondo ve Google Fit gibi en popüler sağlık uygulamalarından bazılarına otomatik olarak aktarılabiliyor.

HTC Desire 530 ve 825 Nisan 2016’dan itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

A16 - Desire 530/630 - Handset - Image - Global - DarkGrey

htc desire 5

A16 - Desire 530/630 - Handset - Image - Global - DarkGrey

A16 - Desire 530/630 - Handset - Image - Global - DarkGrey

A56 - Desire 825 - Handset

A56 - Desire 825 - Handset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…