Google, Android‘i arabanıza sunabilmek için iki büyük isim ortağı kazandı. Bugün Volvo ve Audi ile bir takım ortaya çıkardı. Daha ilgi çekici olan şey ise bunun, standart Android Auto teklifinden ayrılan arama devrinin işareti olması.

Otomobil üreticileri Android işletim sistemini bütünleştirerek gelecek modeller için bir versiyon geliştirecekler. Otomatik Android otomobil sistemine navigasyon, ses akışı ve çok daha fazlası esas özellikler de dahil olacak.

Otomobillerde halihazırda çalışan yazılımlara üst üste gelen bir işletim sistemi olarak davranmak yerine Android yazılımı ile telefonunuza USB aracılığıyla erişir.

Android arabalar

Yeni Özellikler

OS, yerleşik bağlantı çözümü ve bilgi-eğlence sistemi olarak hizmet edecek. Yani sürücü araba kullanırken Google Haritalar ile gezinebilir, klima, sunroof ve pencereler gibi işlevleri kontrol edebilir, uygulamaları kullanarak Spotify’dan müzik dinleyebilir.

Asistan, gelecek Volvo ve Audi‘ye geçiş yapıyor. Böylece telefonunuzu evde bıraksanız bile Google‘ın dijital yardımcısını istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Örnek verilmiş değil. Ancak biz soruların“ Google, en yakın Tayland restoranı nerede?” bu şekilde olacağını düşünüyoruz.

Google, bu hafta Android IO 2017 etkinliğinde Android araç içi sistemini önizleme formunda ortaklıklar hakkında daha fazla ayrıntı ile tanıtmayı planlıyor.

Volvo, önümüzdeki iki yıl içerisinde Android sistemini yeni araçlarda satacağını açıkladı. Audi‘nin henüz bir çıkış tarihi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mantis Karidesi’nden Esinlenen Kamera Geliştiriliyor

Mantis karidesinin görsel sisteminden esinlenen, araştırmacıların otomobillerin zorlu görüntüleme koşullarındaki tehlikeleri fark…

Mercedes-Benz W125 Rekordwagen (1938)

Raporlar, Merc’in, yan egzoz borularından patlayan vahşi gürültüyle gözlemcileri şok ettiğini…

Facebook ve Twitter’dan Ukrayna’daki kullanıcılara ‘hesaplarını kapatma veya kilitleme’ tavsiyesi

Sosyal medyanın iki devi, Rusya’nın operasyonunun ardından, özellikle Ukrayna’daki kullanıcılarına, ‘bilgisayar korsanlarından…

Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın…