Bosch, akıllı evlerin beyni olacak Akıllı Ev Denetleyicisi ile yeni bir dönemi başlatıyor.

Ağa bağlı bir dünya için çözümler üreten Bosch, akıllı ev teknolojileri ile artık cihazları hem birbirine hem de aynı anda internete bağlayabiliyor. Bosch’un geliştirdiği Akıllı Ev Denetleyicisi bir merkezi kontrol ünitesi görevi görüyor ve kullanıcıların denetleyiciye bağlı tüm cihazları takip ve kontrol etmesini sağlıyor.

Bosch’un insanların yaşam alanlarındaki konforu arttırmayı hedeflediğine dikkat çeken Bosch CEO’su Volkmar Denner, şirketin hayata geçirdiği akıllı ev teknolojileri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Sistem, hava durumu hakkındaki bilgileri anlık olarak alıyor. Buna göre pencereleri açabiliyor. Aynı zamanda ısıtma ve aydınlatma da buna göre otomatik olarak ayarlanabiliyor. Bu nedenle akıllı evlerdeki odalar, her zaman ideal sıcaklıkta ve gerekli aydınlatma seviyesine sahip bulunuyor. Böylece, konfor artarken para ve enerji tasarrufu da sağlanıyor. 2020 yılının sonuna geldiğimizde tüm dünyada yaklaşık 230 milyon evin, ağa bağlı olmasını öngörüyoruz. Bosch olarak, sensörler, ısıtma ve güvenlik sistemlerindeki uzmanlığımızı, ev aletleri alanlarındaki tecrübemizle birleştiriyoruz. Bu tecrübelerimiz bize akıllı ev teknolojileri konusunda önemli bir iş potansiyeli sunuyor.”

Bosch Akıllı Ev Denetleyicisi ile daha fazla konfor, daha fazla tasarruf
Akıllı ev sisteminin merkezinde yer alan Bosch Akıllı Ev Denetleyicisi, makineleri internete ve birbirine bağlıyor, birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlıyor. Akıllı telefonlar ve tabletlere yönelik uygulama ise kullanıcıların denetleyiciye bağlı olan tüm cihazları istedikleri yerden takip etmesine ve çalıştırmasına imkan veriyor. Sistem, evdeki yaşamı daha akıllı ve güvenli hale getirirken, tasarruf yapılmasını da sağlıyor.

Bir uygulama ile tüm aletlerin kullanılmasını kolaylaştıran sistem, insanların aydınlatma, ısıtma ve cihazların açma – kapama gibi işleriyle uğraşmamalarını da sağlıyor.

En büyük öncelik veri gizliliği ve güvenlik
Bosch’un akıllı ev çözümleri, en yüksek veri koruma ve güvenlik standartlarını karşılıyor. Bu standartlar, ürün geliştirme sürecinin başlangıcından itibaren dikkate alınıyor.

Öte yandan Bosch tarafından geliştirilen akıllı ev teknolojileri, diğer üreticilerin cihazlarıyla uyumlu bulunuyor, kolaylıkla bağlantı sağlayabiliyor. Örneğin; akıllı evlerin aydınlatması konusunda Philips markasıyla işbirliği yapıldı.

bosch-smart-home1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Yeni Tıbbi Dereceli Akıllı Saat, Epilepsi İle Yaşamaya Yardımcı Oluyor

Embrace smartwatch onaylanmış bir tıbbi cihazdır. Giyilebilir akıllı sistemler içinde yer alan…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…